0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
17 Mart 2023 Cuma 07:38:00 - Güncelleme:17 Mart 2023 Cuma 07:38:00

Katarakt ameliyatları artık iğnesiz

Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Serkan Biliş, katarakt ameliyatlarında hastaların en büyük korkusu olan iğneye gerek duyulmadığını ve lazer yöntemi gerçekleştirdiğini belirterek, ameliyatların artık iğnesiz, dikişsiz ve ağrısız gerçekleştirildiğini müjdeledi.

Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Serkan Biliş, katarakt ameliyatlarında hastaların en büyük korkusu olan iğneye gerek duyulmadığını ve lazer yöntemi gerçekleştirdiğini belirterek, ameliyatların artık iğnesiz, dikişsiz ve ağrısız gerçekleştirildiğini müjdeledi. Op. Dr. Biliş, "Katarakt dışında başka bir rahatsızlığınız yok ise multifokal lensler sayesinde de görmeyi azaltan, gözlüğe olan bağımlılığınız çok azalır veya tümüyle ortadan kalkabilir" dedi. Biliş, "Katarakt ameliyatları hastanede yatmaya gerek kalmadan yapılabilen tedavilerdir. Operasyondan bir saat önce göze damla damlatılarak, göz bebekleri büyütülür. Hastaların birçoğunun en büyük korkusu olan gözün iğne yapılarak uyuşturulması yerine, damla anestezisi kullanılarak yapılması hastaların hem konforunu arttırmakta, hem de korkularını en aza indirmektedir. Cerrahi sonrasında genellikle dikişe de gerek yoktur. Yani katarakt cerrahisi iğnesiz, dikişsiz ve ağrısız bir cerrahidir diyebiliriz" şeklinde konuştu.

Etiketler : Katarakt ameliyatları Uzmanı Op. Dr. Serkan katarakt
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX