0530 708 54 54
0530 708 54 54
14 Mayıs 2023 Pazar 10:00:00 - Güncelleme:14 Mayıs 2023 Pazar 10:00:00

Güneşe çıkmadan benlerinizi kontrol ettirin

Yaz mevsiminde güneşin tadını çıkarmak keyifli olsa da zararlı UV ışınlarına maruz kalmanın risklerine karşı koruyucu önlemler almak şart.

Benlerin dönemsel olarak büyümeleri ya da renk değiştirmelerinin çeşitli rahatsızlıkların habercisi olabileceğini söyleyen Dermatoloji Uzmanı Dr. Rahime Kaşıkaralar "Benlerinizi kontrol ettirmek, kanserli benlerin erken evrede tespit edilmesine yardımcı olabilir ve hayat kurtarabilir" diye konuştu. Dermatoloji Uzmanı Dr. Rahime Kaşıkaralar "Yaz aylarında güneşe çıkmadan önce koruyucu kıyafetler giyerek, şapka takarak, güneş kremi kullanarak ve gölgelik alanlarda kalmak gibi önlemler alarak güneşin zararlı etkilerini azaltabilirsiniz. Benlerin göz kapağı, eklem bölgesi vb. hassas olabilecek bölgelerde bulunması halinde tahriş oluşabilmektedir. Bu gibi durumların önlenebilmesi adına bu bölgelerdeki benlerin alınması tavsiye edilmektedir" dedi.

Etiketler : güneş ben kanser sağlık
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX