Evde öksürüğe net çözüm

Yayın Tarihi: 11 Temmuz 2024 Perşembe 12:22:00

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2024 Perşembe 12:22:00

Öksürük, solunum yollarını temizlemek amacıyla vücudun gösterdiği refleks bir tepkidir. Genellikle solunum yollarındaki tahriş veya tıkanıklık sonucu ortaya çıkar. Toz, duman, alerjenler, enfeksiyonlar veya yabancı cisimler gibi faktörler öksürüğe neden olabilir. Öksürük için evde yapılması gereken tedavi yöntemleri neler? İşte detaylar…

GUNES.COM

ABONE OL

Öksürük, genellikle akut (kısa süreli) veya kronik (uzun süreli) olabilir ve altta yatan nedenin belirlenmesi ve uygun tedavi yönteminin uygulanması önemlidir. Peki, evde öksürük nasıl geçer?

Öksürüğün giderilmesi uzun ve zorlu bir süreç olabilir. Solunum yolları uzun süre öksürükten dolayı tahriş olabilir. Bu sebeple öksürük daha da çok şiddetlenir.

Öksürüğün vermiş olduğu rahatsızlığın giderilmesi için çözüm yolu aranmalıdır. Bunlardan biri ise baldır. Bal, uzun yıllardır dolunum yolu tedavisinde kullanılan bitkisel bir ilaçtır. Bal ve ılık su karıştırılarak tüketilmelidir. Bal, bir yaşından küçük olan çocuklara verilmemesi gerekir.

Hastalığın en büyük sebeplerinden biri grip ve soğuk algınlığıdır. Hastalığı daha fazla yaymamak amacıyla şunlar yapılmalıdır;

Hasta kişilerden uzak durulmalıdır.

Eller bol su ile yıkanmalıdır.

Bol su tüketilerek bulunduğunuz alanı havalandırmalısınız.