0530 708 54 54
0530 708 54 54
09 Mart 2022 Çarşamba 07:30:00 - Güncelleme:09 Mart 2022 Çarşamba 07:30:00

Çocukta kabızlık ihmal edilmemeli

Kronik kabızlığın çocukluk çağının en yaygın problemlerinden biri olduğunu vurgulayan Çocuk Gastroenterolojisi Uzmanı Doç. Dr. Yasin Şahin, "Kronik kabızlık son derece rahatsız edici ve yaşam kalitesi üzerinde negatif bir etkiye sahip bir hastalıktır'' dedi.

Kronik kabızlığın çocukluk çağının en yaygın problemlerinden biri olduğunu vurgulayan Çocuk Gastroenterolojisi Uzmanı Doç. Dr. Yasin Şahin, "Kronik kabızlık son derece rahatsız edici ve yaşam kalitesi üzerinde negatif bir etkiye sahip bir hastalıktır'' dedi. Doç. Dr. Yasin Şahin, "Çoğu vakada karın ağrısı, makatta ağrı, dışkı kaçırma, iştahsızlık, çölyak hastalığı gibi diğer organik hastalıkların belirtisi olarak kendini göstermektedir. Klasik kronik kabızlık, en az 2 ay boyunca dışkılama sıklığında azalma veya ağrılı dışkılama olarak tanımlanmaktadır" şeklinde konuştu.

Etiketler : Çocukta kabızlık Kronik kabızlık Uzmanı Doç. Dr. Yasin Şahin
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX