0530 708 54 54
0530 708 54 54
12 Eylül 2022 Pazartesi 08:30:00 - Güncelleme:12 Eylül 2022 Pazartesi 08:30:00

Cilt ve tırnaklarınızı her gün kontrol edin

Fizyoterapist Gülnihal Ertürk, hayatı olumsuz etkileyen fil hastalığında (lenfödem) belirtiler görülür görülmez tedaviye başlanması gerekli

Fizyoterapist Gülnihal Ertürk, hayatı olumsuz etkileyen fil hastalığında (lenfödem) belirtiler görülür görülmez tedaviye başlanması gerektiğini belirterek, "Bu durum daha ciddi problemlerin ortaya çıkmasını da engeller" dedi. Ertürk, fil hastalığında dikkat edilmesi gerekenleri ise şu şekilde sıraladı: "Cilt ve tırnaklarınızı her gün kontrol edin. Temizlikte eldiven kullanın aşındırıcı kimyasal ürünlerden kaçının. Sıkı çamaşır, sıkı giysi, sıkı takı kullanmayın. Aşırı soğuk ve sıcağa maruz kalmayın. Yüksek faktörlü güneş kremi ve böcek kovucu kullanın. Rahat destekleyici ayakkabılar giyin. Eğer denize giriyorsanız deniz ayakkabısı kullanmayı ihmal etmeyin. Lenfödemli bölgeden kan alma enjeksiyon, aşı, tansiyon takibi yaptırmayın ve lenfödemli bölgede kızarıklık veya ateş olursa hemen hekime başvurmayı unutmayın."

Etiketler : Cilt ve tırnaklar Fizyoterapist Gülnihal Ertürk Lenfödemli bölge
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX