Canan Karatay üstüne basa basa önerdi… “Günde iki bardak tüketilmeli!”

Yayın Tarihi: 10 Temmuz 2024 Çarşamba 10:04:00

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2024 Çarşamba 10:04:00

Canan Karatay'ın insan sağlığına ve sağlıklı yaşama ilişkin tavsiyeleri birçok vatandaşın dikkatini çekiyor. Ayrıca ünlü doktor Canan Karatay, özellikle bir içeceğin insan sağlığına olan faydasına ayrıca dikkat çekti. Canan Karatay bu içeceğin düzenli aralıklarla en az iki bardak tüketilmesinin altını çizdi. İşte ünlü doktor Canan Karatay'ın tavsiye etiği o içecek…

Canan Karatay'ın sosyal medya platformlarında yayımladığı sağlıklı yaşama ilişkin paylaşımları çoğu zaman gündem başlıklarının ilk sıralarına oturuyor. Ünlü doktor Canan Karatay bu sefer çay tüketimine ilişkin yaptığı açıklamalarla gündeme geldi.

Çay, yüksek miktarda kafein barındırdığı için yanlış tüketilmemesi konusunda uyarılarda bulunan Canan Karatay, yanlış tüketilmesi durumunda kan depolarını azaltabileceğini ifade etti. Canan Karatay doğru çay tüketimi için limonlu çaya dikkat çekti. Zira günde iki bardak tüketilen limonlu çay insan sağlığı açısından oldukça elzem.

CANAN KARATAY'DAN LİMONLU ÇAY ÖNERİSİ

Bilhassa limonlu çay tüketiminin demir eksikliği ile mücadele eden vatandaşların ciddi faydalar sağlayacağı belirtiliyor. Dolayısıyla Canan Karatay açısından çay, limonlu tercih edilmeli ve en az iki bardak tüketilmelidir. İşte saymakla bitmeyen limonlu çayın faydaları...

LİMONLU ÇAY TÜKETEN YAŞADI

Demir depolarını artıran limon, insan vücudunun ihtiyacı olan eksikleri gideriyor.

Limonlu çay, düzenli aralıklarla tüketildiğinde hazımsızlık, ağız kokusu, bağırsak spazmı ve idrar yolu enfeksiyonu gibi hastalıklara karşı da oldukça etkilidir.

Öte yandan bünyenin onarılmasına yardımcı olan limonlu çay doğru tüketildiğinde sindirim noktasında da oldukça faydalı olabiliyor. Dolayısıyla ünlü doktor Canan Karatay, limonlu çay günde en az iki bardak tüketilmeli diyor.