0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
12 Temmuz 2021 Pazartesi 07:30:00 - Güncelleme:12 Temmuz 2021 Pazartesi 07:30:00

18 yaşından sonra gözlükten kurtulmak mümkün

Halk arasında göz çizdirme ameliyatı olarak bilinen Excimer Lazer tedavisinin dünya üzerinde 100 milyonu aşkın kişiye uygulandığını belirten Op. Dr. Ali Sipahier, "Gözlük ve kontakt lens kullanmak istemeyenler bu tedaviyi tercih ediyor. En büyük avantajı kalıcı bir tedavi olmasıdır. Hastaların 18 yaş üzeri olması gerekiyor" dedi.

Halk arasında göz çizdirme ameliyatı olarak bilinen Excimer Lazer tedavisinin dünya üzerinde 100 milyonu aşkın kişiye uygulandığını belirten Op. Dr. Ali Sipahier, "Gözlük ve kontakt lens kullanmak istemeyenler bu tedaviyi tercih ediyor. En büyük avantajı kalıcı bir tedavi olmasıdır. Hastaların 18 yaş üzeri olması gerekiyor" dedi. Op. Dr. Sipahier, "Gözlükten kurtulmak için yapılan her işlemde numaranın sabit olması gerekiyor. Bunun için de adayların en az 18 yaş ve üzeri olmasını bekliyoruz. Lazeri yaptığımız kornea dokusunun bu işlem için uygun ve belli bir kalınlıkta olması gerekiyor. Bu yüzden ayrıntılı bir göz muayenesi ve kornea ile ilgili filmler çekiliyor. Yapılan değerlendirme sonucu, şartlar uygunsa tedavi uygulanıyor" ifadelerini kullandı.

Etiketler : Excimer Lazer tedavisi Op. Dr. Ali Sipahier Gözlük ve kontakt lens
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream >>>>>>> Stashed changes