0530 708 54 54
0530 708 54 54
04 Haziran 2021 Cuma 11:01:00 - Güncelleme:04 Haziran 2021 Cuma 11:01:00

Berin Menderes'i film yapın

Hülya Koçyiğit, hayalindeki film projesini açıkladı. Oyuncu, eski Başbakan Adnan Mendresi'in eşi Berrin Menderes'in hayatını anlatmak istediğini söyledi.

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Hülya Koçyiğit, Berin Menderes'in hayatını canlandırmak istiyor. Oyuncu, Cumhuriyet tarihinin ilk askeri darbesi 27 Mayıs'ın ardından idam edilen eski Başbakan Adnan Menderes'in eşi Berin Menderes'in hayatını anlatan bir sinema filminin çekilmesi gerektiğini söyledi. Filmde Berin Menderes'i oynamak isteyen Koçyiğit, "Berin Menderes hâlâ içimde uhdedir. Çünkü o da Türk halkının dünyasında çok önemli bir yeri olan başbakanımızın eşi. Onun hayata nasıl dayandığının hikayesinin anlatılmasını istiyorum" diyerek yapımcılara seslendi. Yıllar önce yazar Selim İleri, Berin Menderes'i Hülya Koçyiğit'in, Ayhan Aydan'ın ise Türkan Şoray'ın oynayacağı bir proje hazırlığında olduğunu söylemiş ancak film hayata geçememişti.

Recep ASLAN

Etiketler : hülya koçyiğit berin menderes film
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream ======= >>>>>>> Stashed changes