0530 708 54 54
0530 708 54 54
26 Haziran 2023 Pazartesi 21:33:00 - Güncelleme:26 Haziran 2023 Pazartesi 21:33:00

Zelenskiy, Donetsk bölgesini ziyaret etti

Kaynak: IHA

ABONE OL

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Ukrayna'nın doğusundaki Donetsk bölgesini ziyaret ederek, Bakhmut şehri çevresindeki şiddetli çatışmalarda adlarını duyuran Khortytsia Operasyonel ve Stratejik Grubu'nun askerlerine madalya verdi.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Ukrayna'nın doğusundaki Donetsk bölgesini ziyaret etti. Bakhmut şehri çevresindeki şiddetli çatışmalarda adlarını duyuran Khortytsia Operasyonel ve Stratejik Grubu'nun askerleriyle bir araya gelen Zelenskiy, askerlere hitap ederek madalya verdi. Zelenskiy, "Ülkedeki herkes şu anda en zor işi yaptığınızı biliyor. Herkes biliyor ki bugün doğu yönü çok çetin. Gelecekteki zaferimize en fazla katkıyı yapacak olan siz olacaksınız" dedi.

Zelenskiy, daha sonra Donetsk'teki bir benzin istasyonuna uğrayarak, buradaki askerler ve personel ile kahve içti, fotoğraf çektirdi.

Etiketler : Doğu Ukrayna çatışmaları zelenskiy ukrayna
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX