0530 708 54 54
0530 708 54 54
24 Ağustos 2023 Perşembe 19:46:00 - Güncelleme:24 Ağustos 2023 Perşembe 19:46:00

Türkiye ile IKBY arasında mutabakat: Petrol ihracatı yeniden başlıyor

Kaynak: AA

ABONE OL

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile IKBY petrolünün ihracatının yeniden başlatılması konusunu ele aldıklarını belirtti

IKBY Başbakanı, X sosyal medya platformu hesabından, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bayraktar ile görüşmesine ilişkin paylaşımda bulundu.

Bakan Bayraktar ile Erbil'de verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirten Barzani, "Kürdistan Bölgesi'nden petrol ihracatının Ceyhan üzerinden yeniden başlatılmasının önemi konusunda mutabakata vardık." ifadelerini kullandı.

Barzani, görüşmede, enerji iş birliği de dahil olmak üzere Türkiye ile ikili ticareti artırmanın ek yollarını da ele aldıklarını kaydetti.

Bayraktar da X sosyal medya platformu hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi:

"Enerji alanındaki iş birlikleri başta olmak üzere güncel meseleleri görüşmek için bugün Erbil'deyiz. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi ile petrolden doğal gaza, enerjinin tüm alanlarında arz güvenliğimize katkı yapacak birçok projeyi hayata geçirmeyi hedefliyoruz."

Etiketler : ırak türkiye enerji
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX