0530 708 54 54
0530 708 54 54
04 Şubat 2023 Cumartesi 12:05:00 - Güncelleme:04 Şubat 2023 Cumartesi 12:05:00

TBMM Başkanı Şentop, Somali Federal Meclisi Başkanı Nur ile telefonda görüştü

Kaynak: AA

ABONE OL

Somali'de seçimlerin yenilenerek hükümetin kurulmasını tebrik eden Mustafa Şentop, yeniden Meclis Başkanı seçilen Nur'u kutladı.

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Somali Federal Meclis Başkanı Şeyh Adan Mohamed Nur ile telefonda görüştü.

Meclis Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, iki ülke arasındaki ilişkiler ve Somali'deki gelişmeler ele alındı.

Meclis Başkanı Şentop, Somali'nin Türkiye nezdinde ayrı bir yeri olduğunu belirterek, Somali'de seçimlerin yenilenerek hükümetin kurulmasını ve Şeyh Adan Mohamed Nur'un yeniden Meclis Başkanı seçilmesini tebrik etti.

Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud'un Türkiye'ye yaptığı ziyaretin ilişkileri güçlendirdiğini belirten Şentop, devam eden Ukrayna-Rusya savaşının etkilerine değinerek Türkiye'nin barış için oynadığı role dikkati çekti.

Somali Federal Meclis Başkanı Şeyh Adan Mohamed Nur da Türkiye'ye her alanda Somali'ye verdiği destek için teşekkür etti. Ayrıca Nur, Türkiye'nin Ukrayna-Rusya savaşındaki barış yanlısı tavrını sonuna kadar desteklediklerini vurguladı.

Etiketler : mustafa şentop somali şeyh adan mohamed nur tebrik
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX