0530 708 54 54
0530 708 54 54
25 Kasım 2021 Perşembe 14:00:00 - Güncelleme:25 Kasım 2021 Perşembe 14:00:00

Fatih Altaylı ve Uğur Emek'in sözleri canlı yayında yalanlandı: 189 milyar nere, 16 milyar nere

Fatih Altaylı ve Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uğur Emek'in Diyanet İşleri Başkanlığı üzerinden oluşturmaya çalıştıkları dezenformasyon deşifre oldu. Altaylı ve Emek, en fazla bütçenin Diyanet'e verildiğini iddia etti fakat en fazla bütçenin 189 milyar lira ile Milli Eğitim Bakanlığı'na verildiği ortaya çıktı.

Medya üzerinde dezenformasyon hız kesmeden devam ediyor. Son olarak bir televizyon kanalında, Fatih Altaylı ve Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uğur Emek'in Diyanet İşleri Başkanlığı üzerinden yapmaya çalıştığı algı operasyonu çöktü.

Habertürk ekranlarında yayınlanan Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek programında, bakanlıkların bütçeleri üzerinden bir tartışma açıldı.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, "En yüksek bütçeyi hangi bakanlık almış?" sorusunu sordu. Soruya, programın sunucusu Fatih Altaylı ve Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uğur Emek, "Diyanet İşleri Başkanlığı" yanıtını verdi.

Ilıcalı'nın ise Milli Eğitim Bakanlığı'nın en fazla bütçeyi aldığını söylemesi üzerine Altaylı ve Emek, Ilıcalı'ya itiraz etti.

Tartışma sürerken reklam arasına giden ve reklamlardan sonra devam eden programda, Mustafa Ilıcalı, "Fatih Bey 2022 Milli Eğitim Bütçesi 189 milyar, Diyanet bütçesi 16 milyarmış. Onu da bil yani. Biraz önce Diyanet daha fazla dediniz ya. Demek ne kadar yanlış bilgi verebiliyoruz. 189 milyar nere, 16 milyar nere." ifadelerini kullandı.

Etiketler : Mustafa Ilıcalı Milli Eğitim Bakanlığı' Fatih Altaylı Uğur Emek