0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
10 Mart 2023 Cuma 10:46:00 - Güncelleme:10 Mart 2023 Cuma 10:46:00

İş adamı Veysel Güryel ev alacak kişileri uyardı: Gerekli kontrolleri mutlaka yaptırın!

İnşaat sektörünün tanınan ismi Veysel Güryel ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara tavsiyelerde bulunarak "Gerekli kontrolleri mutlaka yaptırın!" uyarısında bulundu.

Deprem bölgesine gönderdiği karot makinalarından alınan örnekleri laboratuvarda inceleten ünlü iş adamı Veysel Güryel önemli tavsiyelerde bulundu.

Deprem bölgesindeki yıkılan binalarda ihmallerin olduğunu ve kalitesiz malzeme kullanılarak yapılan binaların neredeyse tamamının çöktüğünü dile getiren Güryel konu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İş adamı Güryel yaptığı açıklamada "Ev alacak kişiler tavsiyem şudur ki öncelikle alacağınız evin binasını kontrol ettirin. Bina kontrol edilirken komple incelenmesi gerekiyor. Bunu nasıl yaptıracağını çoğu vatandaşımız bilmiyor. Bunu inceleyen inşaat laboratuvarları bulunmakta. Düşük ücretlerle bu laboratuvarlar ile anlaşıp binayı test ettirmeleri ve numune almalarını tavsiye ediyorum. Kullanılan betonun, kumun ve demirin kalitesinden tutunda kolonların kalınlığına kadar her bilgiye bu şekilde rahatlıkla ulaşılabiliyor. Böylelikle ev alırken milyonlar harcayan vatandaşlarımız güvenli bir ev alıp almadığını da öğrenmiş olabiliyor. Ayrıca müteahhitlerden zemin etüdünün de alınarak kontrol edilmesi gerekmektedir. Unutmayın ki ihmal hayat kaybettirir " dedi.

Etiketler : inşaat sektörü veysel güryel ev karot
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX