0530 708 54 54
0530 708 54 54
12 Eylül 2023 Salı 10:57:00 - Güncelleme:12 Eylül 2023 Salı 10:57:00

Bakan Şimşek: Şirketlerimizin küresel piyasalarda sermaye benzeri krediye erişimini sağlayacağız

Kaynak: AA

ABONE OL

Bakan Şimşek, TCMB'nin reeskont kredisinde limit yükseltmesine dair, "Bu, ihracatı önceliklendirme konusunda ne kadar ciddi olduğumuzu gösteriyor." diyerek, "Şirketlerimizin küresel piyasalarda sermaye benzeri krediye erişimini sağlayacağız." dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) reeskont kredisi için bankaların günlük limitini 1,5 milyar liradan 3 milyar liraya çıkarmasına ilişkin, "Bu, ihracatı önceliklendirme konusunda ne kadar ciddi olduğumuzu gösteriyor." ifadesini kullandı.

Şimşek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 3 aylık sürede ihracatçılara yönelik günlük kredi limitini 10 kat artırdıklarına işaret etti.

Bakan Şimşek, "Bu, ihracatı önceliklendirme konusunda ne kadar ciddi olduğumuzu gösteriyor. Kalıcı refah artışı için daha çok ihracat odaklı yatırım yapmamız gerekiyor. Orta vadede fiyat istikrarını sağlayarak şirketlerimizin küresel piyasalarda sermaye benzeri krediye erişimini sağlayacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Merkez Bankası'nın ihracata desteği 10 katına yükseldi

"İhracatçılarımızın finansmana erişimine öncelik veriyoruz"

Reeskont kredileriyle ihracatçının yanında olmaya devam ettiklerini bildirdi

Etiketler : mehmet şimşek ihracat yatırım ihracatçı
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX