0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
25 Nisan 2020 Cumartesi 09:06:00 - Güncelleme:25 Nisan 2020 Cumartesi 09:11:00

Salgın patlak verdi, ABD'li tıp profesörü servetine servet kattı!

Harvard Üniversitesi'nde tıp profesörü olan 72 yaşındaki Timothy Springer'in serveti, hisse sahibi olduğu şirketin Kovid-19 aşısı üzerine çalışması ve devlet desteği almasıyla birlikte katlandı.

Yeni tip koronavirüs aşısı üzerinde çalışan Moderna şirketinde 5 milyon dolarlık hissesi olan akademisyen Timothy Springer, salgının ardından hisse değerini 800 milyon dolara çıkardı. Springer böylelikle servetini 160 kat artırmış oldu.

ŞİRKET İNSAN DENEYİNE BAŞLADI

ABD tarafından maddi destek verilen Moderna şirketi, geçtiğimiz günlerde insanlı deneylere başladı. Şirketin deney sürecinde başarılı ve hızlı bir ilerleme kaydetmesi borsadaki değerinde de büyük bir yükselişe neden oldu. Springer de bu yükselişten payını aldı.

DAHA ÖNCE DE OLMUŞTU

ABD'nin en zengin akademisyenlerinden biri haline gelen Springer, 1999 yılında da bir girişimini Millennium Pharmaceuticals'a 100 milyon dolara satmasıyla gündeme gelmişti. Springer, 2018'de verdiği bir röportajda, "İhtiyaç duyduğumdan daha fazla servet edindim, daha fazlasına ihtiyacım olduğunu sanmıyorum" demişti.

SPRINGER VE MODERNA

Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde immünolog olan Springer, en iyi ilk integrinleri ve hücreler arası adezyon moleküllerini keşfetmesi ve bu moleküllerin bağışıklık sisteminde nasıl işlev gösterdiğini gösterme konusundaki öncü çalışmaları ile tanınıyor.

ABD merkezli biyoteknoloji şirketi Moderna'nın hisse değeri, şirketin Kovid-19 karşı aşı üretme girişimleriyle bu yıl yüzde 152 artış kaydetti. Moderna, söz konusu aşıyı insanlar üzerinde de denemeye başlayan dünya genelinde birkaç şirketten biri.

Etiketler : Harvard Üniversitesi Moderna ABD merkezli biyoteknoloji Timothy Springer Koronavirüs aşı ilaç
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream >>>>>>> Stashed changes