Ankara'dan Macron'un 'Türkiye ile Rusya'yı ayırdık' iddialarına yanıt: Hakkın ve doğrunun yanındayız

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un 'Türkiye ile Rusya'yı ayırdık' sözlerine yanıt veren Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Suriye politikamız, herhangi bir ülkenin yanında veya karşısında olma politikası değildir, hakkın ve doğrunun yanında olma politikasıdır"dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Katar'da gazetecilerin sorularına yanıtladı. "Suriye'de rejimin ve terör örgütlerinin desteklenmesine karşıyız" diyen Bozdağ,  Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un "Suriye saldırısı ile Türkiye ile Rusya'yı ayırdık" sözlerine de "Suriye politikamız, herhangi bir ülkenin yanında veya  karşısında olma politikası değildir, hakkın ve doğrunun yanında olma  politikasıdır" diye yanıt verdi.  "Konvansiyonel silahlarla öldürme de  kimyasal silahlarla öldürme gibi aynı şekilde suçtur. Çünkü ikisinde de masum  insanları, sivilleri, çaresiz olanları, savunmasız insanları öldürüyorsunuz" diyen Bozdağ, "Biz ABD ile PYD/YPG/PKK terör örgütüne verdiği destek konusunda anlaşamıyoruz. Biz bu noktada ABD ile farklı politikalar izliyoruz" dedi.

"Bölgedeki hedeflerimiz Rusya ve İran'la örtüştüğünde onlarla birlikte hareket etmekten çekinmedik" şeklinde konuşan Bozdağ şunları dile getirdi:"Türkiye, rejimin kayıtsız şartsız desteklenmesine de karşıdır. Türkiye, bu kadar suç işleyen rejimin ayakta durmasını desteklemiyor. Türkiye, ne ABD ne İran ne de Rusya ile aynı hedeflere koşan bir ülkedir. Bölgedeki hedeflerimiz Rusya ve İran'la örtüştüğünde onlarla birlikte hareket etmekten çekinmedik. ABD ile hareket etmekten de çekinmedik. Doğru kimse onunla beraber hareket ettik. Biz bölgede çatışmanın sürmesinden rahatsısız. Bölgede bilek güreşi yapılmasından rahatsızız. Bizim istediğimiz şey, artık kanın durması, gözyaşının durması, siyasi çözümün hayata geçirilmesidir"

KILIÇDAROĞLU'NA ESED ELEŞTİRİSİ  

"800 bini aşkın sivil, masum, savunmasız insan Esed'e bağlı güçler tarafından öldürüldü. Sayın Kılıçdaroğlu'ndan hiç Esed'e karşı bir laf duymadım" diyen Bekir Bozdağ, "Keşke Esed'e karşı, nasıl vicdansızlık yaptın, sen insanlıktan nasibini aldın mı deseydi. Şu anda Suriye'de pek çok ülke var. Kendi ülkeni başka ülkelerin at koşturduğu bir yere nasıl çevirdin deseydi keşke Esed'e. Bu üstü kapalı Esed'e destek vermektir. Masum, savunmasız insanları kimyasal silahlarla öldürmesi suç mudur değil midir? Eğer suçsa, Esed'e yaptırım uygulamanın nesi yanlıştır. Esed, kurduğu gayrı meşru güçlerle doğrudan kadınları, çocukları hedef almaktadır.Kendi milletvekillerini  Esed'e gönderiyor, onunla fotoğraf çektiriyor. Öte yandan da Esed'in bütün  yaptıklarını yok sayarak adeta Esed'e üstü kapalı bir destek veriyor. Şu anda  yaptığı budur"

CHP'NİN OHAL KARŞITI OTURMA EYLEMİ

AK  Parti'yi oturarak engellemeleri mümkün değildir. AK Parti yoluna devam edecektir.  Benim onlara tavsiyem, oturma vakti değil, ayağa kalksınlar, AK Parti'yi örnek  alsınlar.