• Bist 100
  96.886
 • Dolar
  5,8002
 • Euro
  6,5351
 • Altın
  237,6529
İstanbul
6 / 15
0530 708 54 54
0530 708 54 54
09 Mayıs 2017 15:42 | Salı

Kapitalizmin yeni Mozart'ı Rothschild'in prensi Emmanuel Macron

Avrupa'nın kilit ülkelerinden Fransa'da, siyasetin yeni gözdesi Emmanuel Macron “genç,zeki ve karizmatik” bir lider olarak lanse edildi.

 

21 Aralık 1977’de Amiens’da dünyaya gelen Fransa'nın yeni Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 2004’te Fransa’da “Devlet adamı yetiştiren okul” diye bilinen l’ENA’dan (Ecole Nationale d’Administration) mezun oldu.

 

2008’de Yahudi kökenli Rothschild aile bankasında finans uzmanı olarak çalışmaya başladıktan kısa süre sonra bankanın ortağı oldu.

 

Genç finansçı, Cumhurbaşkanı François Hollande’un görev süresinin ikinci yılında Ekonomi Bakanlığı’na atanınca Elysée Sarayı’na ayak bastı.

 

Macron yasası” olarak bilinen “büyüme, istihdam ve ekonomik anlamda şansların eşitliği” isimli yasa ile ülkede ekonomik reformların baş aktörü oldu. Ancak yüzbinlerce Fransız sokaklara inerek şiddetle bu yasayı protesto etti.

 

Hollande’un gözbebeğiydi. Ancak 2 yıl süren Ekonomi Bakanlığı görevinden ayrılarak Nisan 2016’da ne sağcı ne de solcu olarak adlandırdığı “En Marche” hareketini kurdu.

 

Napoleon Bonapart’tan sonra ülkenin en genç cumhurbaşkanı adayı olan Macron, Avrupa yanlısı, sınırlarını açık tutan ve değerlerini savunan bir Fransa inşa edeceğini belirterek, göçmen politikası konusunda her ülkenin elini taşın altına koyması gerektiğini belirtti.

 

ROTHSCHİLD HANEDANLIĞI KAPİTALİZM'İN MOZART'I OLARAK TANITTI

Genç siyasetçinin okuduğu prestijli okullar ve ortağı olduğu Rothschild bankasına karşın, “sisteme alternatif getirecek” halkın içinden biri olarak tanıtıldı. Kapitalizmin Mozart’ı arkasında herhangi bir parti desteği olmadığından seçim kampanyalarını Rothschild ve Lehmann Brothers yatırım banklarının mali desteğiyle yürüttü.

 

Seçimlerin ilk turunda 11 adayı geride bırakarak ilk sırayı alan Macron’a seçim kampanyalarının başından bu yana farklı siyasi hareketlerden ve iş dünyasından tam destek geldi.

 

Emannuel Macron “Cumhurbaşkanınız olmak istiyorum. Tüm Fransız halkının Başkanı. Milletçilik tehlikesiyle karşı karşıya olan tüm vatanseverlerin başkanı.” dedi.

 

Medyanın desteğini arkasına alan Macron, sistem karşıtı seçmeni kendine inandırmayı başardı. Tüm kamuoyu anketleri Macron’u cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda lider gösterdiğinden, seçim sonucu Fransız halkı için bir sürpriz olmadı. Ancak Macron’un ülkeyi yönetebilmesi için salt çoğunluğa ihtiyacı olacak. Şu an için Meclis’te hiç bir seçilmiş üyesi bulunmayan En Marche hareketinin haziran ayında yapılacak parlamento seçimlerinde adayları kimler olacak? Macron’u genç yaşta çıktığı bu yolda uzun bir yolculuk bekliyor.