0530 708 54 54
0530 708 54 54

YAZARLAR

Algı nedir? Nasıl yapılır?

ALGI nedir? “Bir şeye dikkat yöneltme” Peki, TDK’ ya göre 2. ve 3. anlam ne? Kazanç, alacak veya rüşvet. Sözlük anlamını öğrendiğimize göre, şimdi nasıl yapılır ona bakalım.

Hedef belirlenir, uygun kitle seçilir ve saldırılır. Beşiktaş camiası bunu Şenol Güneş sınadı. Hoca, görev süresinin son 2 yılında yaşanan her olumsuzlukta yönetimine kalkan oldu. Başarısız her hamlede ya da sonuçta oklar birileri tarafından hocaya çevrildi. O süreçte kimse de çıkıp Larin ve Roco transferini sormadı, sorgulamadı. İyi bir golcünün sene başında alınamamasından dolayı kaçan şampiyonluğu soramadı. Kitle tamamen hoca üzerine yoğunlaştırılmıştı. Bu senenin imdat çekiçleri ise Quaresma ve Orhan Ak. Plan, geçen sene gayet güzel işlemişti. Sezon başı kampıyla önce Quaresma yollanacak haberleri ortaya atıldı. Bu arada kimse kampa yetişmeyen transferleri sorgulamadı. Peki, ne oldu? Ricardo kampın ilk günü sahadaydı. Ancak Ricardo konusu bu sefer gündemden hızla düştü. Sıra 2 kez istifasını veren ama kabul görmeyen Orhan Ak mevzusuydu. Bir anda o devreye sokuldu ve bu kez de 4 hazırlık maçında hiç gol atılamaması bir anda gündem dışı kaldı. Hani Sivas maçının devre arasında hoca Medel ve Ricardo’ya sizi takımımda görmek istemiyorum demişti? Hani hafta içi Ricardo kadro dışı kalmıştı? Dün Medel ve Caner 11 çıktı. Ricardo ise yedek kulübesinde.

Demem o ki, sorun ne Caner, ne Ricardo ne de Medel. Sorun, Beşiktaş’ın iç dünyasında cereyan eden entrikalarda. Şu camia kendi haline bir bırakılsa, başarılar da gelir, kenetlenme de. Siz yeter ki arka sokaklarda film çevirmeyin.

Şafak Malatya Diğer Yazıları

Devam filmi

28 Aralık 2019

Eyyam VAR adalet YOK

27 Aralık 2019

Sinameki

23 Aralık 2019

Eksik

16 Aralık 2019

Fatura

09 Aralık 2019

Kartallar gibi...

03 Aralık 2019

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX