0530 708 54 54
0530 708 54 54

YAZARLAR

Metin Oktay ve Turgay Şeren

Unutulmaz iki süper futbolcumuzu bayram günü andık. Biri gol yemez biri de golü affetmezdi. Allah rahmet eylesin ruhları huzur içerisinde olsun. Bu iki futbolcumuz gibi olanı yok artık, her ikisi de sahanın süper starlarıydı. Bunlar düzeyinde futbolcumuz yok artık. O dönemi bir daha yaşamamız imkansızdır. Turgay Şeren dışarıdan bile gelen transferlere ‘hayır’ dedi. Metin Oktay güç ikna edilerek İtalya’ya gönderilmişti, üç ay sonra çıka geldi, ‘ben orada yaşamak bile istemiyorum, ülkemsiz yaşayamam’ dedi. Transferde takdir neyse o derlerdi. Onlarla beraber günlerim çok oldu. Metin grand kur da yere düştü bir metre önümde kolu çıkıverdi, hemen kolunu yerine koydum, maça devam etti. Turgay abi ender gelen bir insandı, kafatası sanki bilgisayardı. Devamlı iftihara geçerdi. Sonunda zor günler camiası tarafından yaşatılmadı. Ziyaretine gittim az sonra vefat etti. İkisi de nurlar içinde yatsın.

GALATASARAY NE YAPIYOR?

Terim kafasında yapılması gereken her şeyi planlamıştır. Kimler gidecek kimler kalacak ve kimler transfer olacak defterinde yazıyordur. Başkan çareler bulursa seneye de Terim’le gidilirse bir kupa daha kazanabilirler. Gomis ve Muslera asla satılmamalı, ikisinin de varlığı çok önemlidir. Birisi golleri önlüyor, birisi de gol atıyor. Pozisyon olsun yada olmasın vurunca top kale direklerinin dışına gitmiyor. Bu dönem gözüm Sinan’da… Aksilik çıkmazda her maça çıkabilirse çok güzel forvet oluşur.

DÜNYA KUPASI TATSIZ

Yıllardır dünya kupalarını izlemekteyim. Bizim takımımız az sayıda katılabildi. Bu yılki kupa maçlarının tamamında futbolcuların gevşekliği izleniyordu. Birçok büyük takıma sahip olan ülkelerin bile takımları mağlubiyet gördüler. Hiç beklenmedik küçük ülkelerin takımları da olmadık galibiyetler kazandılar. Genel olarak maçları izlemekten eski yıllardaki keyfi tadamadım laf olsun diye oynanan maçlar da vardı. Futbolcular için eskiden kendilerini gösterdikleri maçlar oluyordu. Şimdilerde öyle bir olgu yok. Avrupa kupalarında kendilerini tanıtacak imkanlar çok oluyor. Böyle oynanırsa dünya kupasının anlamı kalmayacak.

Doğan Sarıbeyoğlu Diğer Yazıları

Terim’le uğraşmayın

15 Eylül 2019

Galatasaray zorda

07 Eylül 2019

Galatasaray başarısız

27 Ağustos 2019

Futbolumuz güç kaybediyor

20 Ağustos 2019

Galatasaray’da karmaşa var

14 Ağustos 2019

Fatih Terim ve Galatasaray

07 Temmuz 2019