0530 708 54 54
0530 708 54 54

YAZARLAR

Türk, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden deport edilmemeli


Kendimizi iyice akıntıya mı kaptırdık? Nasıl desem, birileri önümüz sıra ark kazıyor da biz de o önümüz sıra kazılan arkın içerisine kendimizi bıraktık akıyor muyuz?

Kah Joe Biden, şunu dedi, hurraaa oraya ya da Putin dedi buraya, yok Chiang, Scholz veya da Macron dedi, hadi şuraya...

İçimizdeki gündemi, yazmaya bile haya ediyorum! Haya etmekle de kalmayıp, gelecek için korkuyorum!

Kimseler, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni gelecekte nelerin beklediğini, kaçsa da göçse de kimlik tanımını, mazisi gereği asla kaçamayacağını, ola ki kaçsa da bunun bir kimlik inkarı, hayat reddi mirası olacağı konularını konuşmuyor!

Hep öyle olmadı mı ki?

Bizden öncekiler, konuşulması gerekenleri konuşmadıkları için, kendilerinden sonraki nesillerin, hatta bizlerin ödediği ağır bedeller, hatta bugün konuşulması gerekenler konuşulmadığı taktirde de bizden sonra, ali Türk Milleti'nin ödeyeceği ağır bedeller aşikardır.

Bakınız, herkes içimizdeki Suriyelileri, Afganları konuşuyor da hiç kimseler vizesi geçtiği için fellik fellik polisten kaçan Türkmenistanlıları, Özbekistanlıları, Gagavuzyalıları konuşmuyor !

Evlerde, çoğunlukla hizmet sektöründe çalışan, özellikle de ülkemizde tarumar edilen çekirdek ailelere, evlatların terk ettiği yalılara el ayak olan insanlar!

Eşlerini bırakıp, "çocuklarım okusun " diyerek üç beş kuruş kazanmaya çalışan öz be öz Türk kadınları!

Biz, Kızıl Elma hayalinden ülküsünden bahsediyoruz. Türk Devletler Teşkilatı kuruyoruz, ama Türkün umudunu bağladığı Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde vizesi geçti diye, Türk kadınları fellik fellik Türk polisinden kaçacaklar öyle mi?

Kaçamazlar da yakalanırlarsa da apar topar deport edilip sınır dışı edilecekler öyle mi?

Bu ne yaman çelişkidir?

Ülkemizdeki Suriyelilere defol diyenlere, bendeniz, "Utanmıyor musunuz müslümanın vatanı dili, ırkı ne olursa olsun, diğer müslümanın da vatanıdır " diyerek karşı çıktım!

Şimdi de diyorum ki, Türk'ün devleti dünyanın neresinde yaşıyor olursa olsun, Türk'ün de devletidir ve yasalara uyduğu müddetçe de vatanıdır, devletidir !

Kadı ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti dini, dili, ırkı ne olursa olsun, tüm mazlumların umudu, umut kapısıyken, yasalara uyduğu müddetçe, sırf vize süresinden dolayı sınır dışı edilemez edilmemeli!

Bakınız, benim dedem, babam ve ben bir Boraltan sızısıyla yaşamış nesilleriz!

Kısacası, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Türk'e asla sınır koymamalıdır.

Yoksa, biz sızılarımıza çok daha başka sızılar ekleriz!

Merhum Abdurrahim Karakoç'un dizeleriyle tamamlayayım yazımı.

...

Ellerin yurdunda çiçek açarken

Bizim İl'e kar geliyor gardaşım.

Bu hududu kimler çizmiş gönlüme?

Dar geliyor, dar geliyor gardaşım.

Ahmet Yenilmez Diğer Yazıları

Yandı bitti kül oldu!

13 Haziran 2024

Elazığ'ın Şekerleri

11 Haziran 2024

Adacıklar

09 Haziran 2024

Semboller

06 Haziran 2024

Kültür kültür kültür...

04 Haziran 2024

Gerçek milliyetçilik

02 Haziran 2024

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX