0530 708 54 54
0530 708 54 54

YAZARLAR

Muvaffak olamayacaksınız

Olmuyor, alışılmıyor, kanıksanmıyor... Üzerinden ne kadar geçtiğini ne kadar bebek öldüğünü ne kadar can kaybı yaşandığını, artık hesaplayamıyoruz bile! Ne kadar acı değil mi? Ölen düzinelerce bebekten bahsediyoruz ve onları birer sayıya indirgeyerek, hesap ediyoruz! İster istemez bu hale getiriliyoruz, alıştırmaya çalışıyorlar, bunda bir nebze başarılı da oluyorlar, lakin ne olursa olsun alışamıyorum, alışamıyoruz. Gündelik haberlerin, gündelik başlıkları haline geldi,"... şu kadar bebek şu kadar insan kaybı yaşandı..." ve bizler her defasında bin parçaya bölünüyoruz, çünkü yürek dayanacak gibi değil. Ama, artık günlük hayatlarımıza entegre olan, "Hayatın gerçekleri bunlar... Ölümler maalesef oluyor... Savaş işte..." gibisinden cümlelerle, alenen ne kadar savaş suçu kapsamına girecek olay varsa oluyor ve tüm dünya canlı izliyor. Bu ikiyüzlülüğe bir çok kez şahit olduk. Srebrenitsa'da, Birinci Karabağ savaşında, hülasa, Müslüman'a edilen eziyetlerin bir çok defasında, Batı'yı, yani kendilerini bir numaralı insan hakları savunucusu ilan eden güruhu çok iyi tanıyoruz. Kendilerine soykırım yapıldığını iddia eden bir ırkın, dini saikle şu an yaptıklarına sesini çıkarmamaları, ses çıkarmayı bırak salağı oynamaları da hiç şaşırtmıyor zaten. Bu iş, ABD'de çığırından çıktı gibi gözüküyor. Son günlerde dünyanın sayılı üniversitelerinde çıkan olaylara baktığımızda alev topu git gide büyüyor. Olacak gibi değil arkadaş, her gün ekrandan önümüze düşen görüntüler inanılacak ve dayanılacak gibi değil. Aklı başında tüm insanlık, dini, dili, ırkı ne olursa olsun bu vahşete sırtını dönemez, dönemiyor da... ABD'deki üniversitelerde protesto gösterileri, sembolik olması ve dünyanın gözünü kulağını açma açısından çok önemli. Atlanta-Emory Üniversitesi Felsefe Bölüm Başkanı, ters kelepçe gözaltına alınıyor! Ruh hastası Netanyahu'nun Filistin'e destek veren öğrenciler için, Amerika'da üniversite kampüslerinde yaşananlar korkunç. Yahudi karşıtı çeteler, önde gelen üniversitelerini ele geçirdi. Ne Yahudi karşıtlığıymış, nasıl bir mağduriyetmiş ya hu! ABD'deki hala aklı başında birkaç kişiden biri olan Senatör Bernie Sanders şöyle cevap verdi bu aklını yitirmiş adama: Hükümetinizin 221.000 evi yok edip altı ayda 34.000 kişiyi öldürdüğünüzü söylemek ne Yahudi düşmanlığıdır ne de Hamas'ı desteklemektir". Aslında tüm dünyanın farkında olduğu bu durumun, dünya siyaset arenasında hele ki, ABD'de dile getirilmiş olması "nihayet" dedirtti. Bu işin sonunda Yahudiler de büyük zarar görecek. İnanıyorum ki, muvaffak olamayacaklar.

GURURUMUZSUNUZ

Geçen gün, Tv karşısında amatör branşlar ile ilgili spor haberi dönerken, oğlum Burak Alp ile, son yıllarda ülkemizin amatör branşlardaki başarısından bahsetmiştik, dün akşam bir güzel haber daha aldık. Her ne kadar uzak olsam da gelişmelerden o isimleri hatırlıyordum, büyük işler başarmış kızlardı onlar, evet, yanılmamışım, benim o koca yürekli güzel kızlarım, bir kez daha çok büyük iş başardı. Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da düzenlenen 2024 Avrupa Büyükler Boks Şampiyonası'nda iki kadın boksörümüz finale çıktı. 52 kiloda ringe çıkan Buse Naz Çakıroğlu, finalde karşı karşıya geldiği Anastasia Kool'u üç rauntta da 5-0 mağlup etti ve üçüncü kez Avrupa Şampiyonu oldu.66 kiloda ringe çıkan Busenaz Sürmeneli de Rus boksör Albina Moldazhanova'yı 5-0 mağlup ederek kariyerindeki tek eksik olan altın madalyaya uzandı. Gururumuzsunuz!

Ahmet Yenilmez Diğer Yazıları

Yavuz Ağıralioğlu ile hasbihal

21 Mayıs 2024

Üzücü çok üzücü

19 Mayıs 2024

İngiltere ve Japonya reddetti

16 Mayıs 2024

İadeiitibar

14 Mayıs 2024

Ebu Gureyb 2024!

12 Mayıs 2024

MİSLAV KOLAKUŠİĆ

09 Mayıs 2024

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX