Salatalık buzdolabında mı saklanmalı?

Yayın Tarihi: 10 Temmuz 2024 Çarşamba 11:18:00

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2024 Çarşamba 11:18:00

İki veya üç gün sonra salatalıkları çöpe atıyorsanız salatalıkları yanlış bir şekilde saklıyor olabilirsiniz. Salatalıkları taze tutmak aslında bu kadar kolay! Salatalıkları taze tutmanın sırları ve salatalıkları saklama koşulları hakkındaki bilgiler haberimizde… Bu bilgiler salatalığın kütür kütür olmasını sağlayacak!

GUNES.COM

ABONE OL

Salatalık tüketilmesi en faydalı besinlerden birbiridir. Diyet yemeklerinde, salatalarda ve olmazsa olmaz cacıklarda... Bu kadar lezzetli ve sağlıklı olan sebzenin doğru saklama koşullarında olması iki günde bir salatalık almanızı engelleyecek. Hem zamandan hem paradan tasarruf etmenizi sağlayacak.. Peki, salatalıkları nasıl taze halde saklayabiliriz? İşte salatalığı saklama koşulları...

Kaşık, çatal vb. tarzı metaller salatalığın bozulmasını engelleyerek sıcaklık dalgalanmasının yaşanmasına sebep olurlar. Metal ile yola çıkan sıcaklık dalgalanması da sebzelerin bozulmasında büyük rol oynar. Özellikle salatalık gibi sulu sebzeler sıcaklık değişimine tepki gösterir.

Salatalıkları taze tutarak muhafaza etmek için;

Buzdolabına salatalıkları direkt olarak koymanız nemi destekleyerek bozulmasına sebep olarak küflenmeye kadar gidebilir. Salatalıkları buzdolabına koymadan önce kağıt havluya sararak bir kapta mahfaza etmeniz oldukça yararlı olacaktır.