Sağlık için kategoriyi korku seçin!

Yayın Tarihi: 10 Temmuz 2024 Çarşamba 14:03:00

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2024 Çarşamba 14:03:00

Korkacak tek şey korkunun kendisidir. Sağlığa sıçrayan en küçük sorun ise korkuyu bile korkutabilir. İzlenilen korku filmi tarih yazabilir, ya da ödünüzü koparmaya yol açabilir. Fakat siz unutsanız da bilinçaltı unutmayabilir. Peki, korku filmi vücuda faydalı mı? Bilim, korku filminin vücuda etkileri hakkında ne diyor? İşte detaylar…

GUNES.COM

ABONE OL

Korku filminden korkmak için gerçek hayatın olmadığını düşünmek lazım. Ya filmi izleme ya da korku filmine mahkûm etme... Derken Bilim adamları korku filminin vücuda faydasını açıkladı... Yıllardır oldukça popülerleşen korku filmlerinin yanında diğer filmler figüran kalabiliyor. Beyine etkisi büyük olduğu kesin, peki ya sağlığa? Faydası olmayan şeyin zararı var ise korku filmi bu konunun neresinde?

Korku filminin vücuda etkileri şaşırtıyor!

Bilim adamları korku filmlerinin faydalı olduğunu deney ile açıkladı. Yaşları 20 ile 26 arasında değişen 32 sağlıklı kişiyle yapılan bir deneyde grubun bir odada sessizce oturarak korku filmi izlemelerini istedi. Film izleyen kişilerin bağışıklık sistemi tarafından vücuda giren mikroplara karşı savaşırken kullanılan akyuvarlarının aktif hale geldiği gözlemlendi.

Rejim yapanlara müjde!

Korku filmleri kalori yakımına da destek çıktığı söyleniyor. Bilim adamlarının araştırmalarına göre korku filmi izlerken yakılan kalori ortalaması 184...

Eskiden kötüyü çağırma deniyorsa şimdi korku filmi izleme mi diyeceğiz?

Uzmanlara göre korku filmi izlemek felaket senaryosu yazmak anlamına geliyor. Beyini buna alıştırarak kötüyü çağırma manasına da gelebiliyor.