0530 708 54 54
0530 708 54 54
08 Nisan 2020 Çarşamba 10:53:00 - Güncelleme:08 Nisan 2020 Çarşamba 10:53:00

Ramazan'da camiler açık olacak mı teravih namazları kılınabilecek mi? Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş cevapladı

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs nedeniyle Türkiye'de bir dizi önlemler aldı. Bu önlemlerin içerisinde cemaat namazları ve Cuma namazları da yer aldı. Ramazan ayının yaklaşmasının ardından vatandaşlar tarafından en çok merak edilen soru “Camiler Ramazan ayında açık olacak mı?” oldu. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, merak edilen bu soruya cevap verdi. İşte detaylar…

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, A Haber'e konuk oldu. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, merak edilen "Ramazan'da camiler açık olacak mı?" sorusuna yanıt. Erbaş, şu ifadeleri kullandı:

"Şimdi burada önemli olan cemaatle namazın kılınmamasıdır. Biz 15 gün önce camilerimi cemaatle namaza kapattık. Ferdi olarak gündüz camiler ziyaret edilebilir. Ancak cemaatle namaz söz konusu değil. Koronavirüs salgını sürdüğü sürece Ramazan'da da teravih namazları kılınmayacak. Teravih namazı evde kılınacak"

Evlerin mescit haline getirilmesi gerektiğini vurgulayan Erbaş, "Çocuğumuzla teravih namazı kılabiliriz. Namazlarımızı kılabiliriz. Fertlerde karantina yoksa 2-3 kişi cemaatte yapabiliriz" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX