0530 708 54 54
0530 708 54 54
24 Ocak 2022 Pazartesi 19:49:00 - Güncelleme:24 Ocak 2022 Pazartesi 19:49:00

Pınar Gültekin davası 14 Şubat'a ertelendi

Kaynak: TRT Haber

ABONE OL

Pınar Gültekin cinayeti davasının 9. duruşmasında mütalaa açıklandı. Sanık Cemal Metin Avcı'nın canavarca hisle öldürmek suçlamasıyla cezalandırılması istendi. Adli Tıp Kurumu raporunda ise, Gültekin'in hayattayken yakıldığı kaydedildi.

Pınar Gültekin cinayeti davası 14 Şubat'a ertelendi. Savcı, 9. duruşmada sanıklara ilişkin mütalaasını açıkladı.

Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya sanık Cemal Metin Avcı, cezaevinden SEGBİS aracılığıyla katıldı.

GÜLTEKİN'İN AİLESİ DURUŞMAYA KATILAMADI

Bundan önceki tüm duruşmalara katılan Pınar Gültekin'in anne ve babası, kar engeline takıldı. Aile, hava muhalefeti nedeniyle uçak kalkmayınca duruşmaya gelemedi.

"PINAR'IN DİRİ DİRİ YAKILDIĞI TEKRAR SABİTLENDİ"

Duruşmada, ilk olarak Pınar Gültekin'in ölümüyle ilgili Adli Tıp Kurumu'ndan istenen ek rapor okundu. Raporda, mevcut verilerle, Gültekin'in hayatta iken yangına maruz kaldığına dikkat çekildi.

Avukat Kübra Deniz Çelik, "Pınar'ın Cemal Metin Avcı tarafından hem boğulma hem de canlıyken yangına maruz bırakılmak suretiyle öldürüldüğü yani diri diri yakıldığı tekrar sabitlendi" dedi.

Duruşma 14 Şubat'a ertelendi

Bu tespitin ardından Cumhuriyet Savcısı, sanıklarla ilgili mütalaasını açıkladı.

Sanık Cemal Metin Avcı için kasten, tasarlayarak ve canavarca hisle öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi.

Avcı'nın kardeşi ve diğer yakınlarının da suç delillerini yok etmek ve gizlemeye çalışmaktan cezalandırılmaları istendi. Duruşma, 14 Şubat'a ertelendi.

Etiketler : Pınar Gültekin Deniz Çelik Pınar Gültekin cinayeti
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX