0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
14 Eylül 2022 Çarşamba 18:00:00 - Güncelleme:14 Eylül 2022 Çarşamba 18:00:00

Pazarda iyilik saati

Elazığ'da Kızılay gönüllülerinden oluşan 15 kişilik ekip yaşlıların pazar alışverişine eşlik ediyor. Haftada iki gün kentteki semt pazarlarına giden gençler yaşlılara hem yürümelerine, hem de poşetlerini taşımada yardımcı oluyor.

'BÜYÜK İNSANLAR, BÜYÜK DUALAR'

Türk Kızılay Elazığ Şubesi Genç Kızılay gönüllüleri, yaz aylarında sıcak havada semt pazarlarına gitmekte, alışveriş yapmakta ve aldığı ürünleri eve taşımakta zorlanan yaşlılara destek sunmak için 15 kişiden oluşan ekip kurdu. Gönüllüler, "Büyük insanlar büyük dualar" sloganıyla haftada iki gün semt pazarlarına giderek alışveriş yapan ileri yaştaki vatandaşlar ile yardıma ihtiyaç duyan kişilere destek oluyor.

EVDEN ÇIKAMAYANLARA DA HİZMET

Elazığ Genç Kızılay Başkanı Yunus Emre Güzel, evlerinden çıkamayan hasta ve yaşlıların da sipariş üzerine alışverişini yapıp adreslerine teslim ettiklerini anlattı. "Yaşlılarımız sıcak olduğu için fazla duramıyorlar, iyi ürün seçemiyorlar, burada biz devreye giriyoruz. Hem alışveriş süresini kısaltıyoruz hem de yaşlılarımızın en iyi ürünleri almalarını sağlıyoruz. Sonra da evlerine kadar onlara eşlik ediyoruz" dedi.

Etiketler : kızılay gönüllü iyilik
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream >>>>>>> Stashed changes