• BIST
  1328.73
 • Dolar
  7,8187
 • Euro
  9,3602
 • Altın
  449,5470
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
25 Ağustos 2020 Salı 18:38:00 - Güncelleme:25 Ağustos 2020 Salı 20:35:00

Nihat Hatipoğlu'nun koronavirüs testi pozitif çıktı

Nihat Hatipoğlu ile ilgili "koronavirüse yakalandı" iddiaları sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım sonrası gündeme geldi. Alınan son dakika bilgisine göre; Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun koronavirüs testi pozitif çıktı...

Nihat Hatipoğlu’nun rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldığı ve tedavi altına alındığı açıklandı.  Koronavirüs ile ilgili yapılan test sonuçları ise pozitif çıktığı belirtildi.

Ekranların sevilen ismi İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımda; "Dostlar, Rahatsızım tedavi devam ediyor. Özel dua istiyorum bu akşam" ifadeleri kullanılırken aynı zamanda mesajın devamında "Ya şafî… Hocamız tedavi görüyor.. duanızı rica ediyoruz.." açıklaması yapıldı.

TEST SONUCU POZİTİF ÇIKTI

Bütün bu gelişmelerin üzerine edinilen son bilgiye göre Nihat hocanın koronavirüs testi pozitif çıktı. Dün akşamdan beri kamuoyunu meşgul eden konu ile ilgili son açıklama yine asistanından geldi. Hocanın asistanı, test sonuçlarının pozitif çıktığını, Nihat Hatipoğlu’nun evde tedavi altına alındığını ve sevenlerinin dualarını beklediği belirtildi.

NİHAT HATİPOĞLU KİMDİR?

Nihat Hatipoğlu 11 Mayıs 1955'te Diyarbakır'da doğdu. Diyarbakır, Siirt ve Malatya'da ilkokulu tamamladı. 1975'te Uşak İmam-Hatip Lisesi'ni ve Uşak Lisesi'ni bitirdi. 1981 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni tamamladı.

Aynı Fakültede Hadis Ana Bilim dalında Kur'an-ı Kerim'in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü adlı çalışmasıyla doktor, 2000 yılında da Doçent oldu. 2012 yılında ise Profesör oldu. Şu anda Dicle Üniversitesi ilahiyat Fakültesi Hadis Ana bilim dalı Öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

1985-1987 yılları arasında Mısır'da Arapça üzerine eğitim gördü. İmam-Hatip, Kur'an Kursları Müdürlüğü görevlerini yaptı. Şu anda Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı olarak görev yapmaktadır.

Nihat Hatipoğlu, ulusal televizyon kanallarında dinî programları hazırlayıp sunmaya 5 yıl Kanal A'da program yaparak başladı. Ayrıca Ankara'da yayın yapan iki yerel radyoda (Arifan radyo, Hedef Radyo) 10 yıldan bu yana aralıksız olarak haftalık yayınlarına halen devam etmektedir.

2004 yılında Ramazan ayında Flash TV'de, 2005 Ramazan ayında Star TV'de Sahur programını hazırlayıp sundu. 2005 yılında Star TV'de Dosta Doğru programı sundu. 2005-2010 yılları arasında Ramazan ayı süresince Star TV'de İftar ve Sahur Programlarını sundu. Radyo ve televizyon izleyicileri iftar ve sahur programlarını birinci olarak seçti.Programları Türkiye'de birçok radyoda yayınlanmaktadır.

Halen Atv'de haftalık programları devam etmektedir. Kırk civarında yayınlanmış kaset, CD, VCD'si bulunmaktadır. Yurt içinde ve yurt dışında seri konferansları devam etmektedir. Yazı makaleleri, panel, Diyanet Dergisi, İslami Araştırmalar ve benzeri dergilerde yayınlandı.

Nihat Hatipoğlu evli ve 3 çocuk babasıdır.