Meyve sineklerinden kurtulmanın yolu! Meğer bu kadar kolaymış

Yayın Tarihi: 19 Haziran 2024 Çarşamba 11:30:00

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2024 Çarşamba 11:30:00

Meyve sinekleri ile hemen herkes hayatının bir döneminde karşılaşmıştır. Çünkü moral bozucu olabilen bu böcekler, evlere girebiliyorlar. Öte yandan meyve sineklerinden kurtulmanın yolları birçok insan tarafından merak ediliyor. Ayrıca bu noktada bir yöntem o böceklerden kurtulmak için, ''meğer bu kadar kolaymış'' bile dedirtebiliyor. Detaylar haberimizde…

Meyve sinekleri, yumurtalarını genellikle çürük meyve ve diğer yumuşak, tatlı ve organik materyallere bırakabilirler. Bu nedenle evde meyve sinekleri görülüyorsa, tüm olgunlaşmamış ya da zarar görmüş meyvelerin atılması tavsiye ediliyor. Ayrıca evde bulunan meyve ya da sebzelerin, meyve sinekleri evden gidene kadar buzdolabı gibi kapalı alanlarda tutulması öneriliyor.

Kimi zaman çürük veya zarar görmüş meyvelerin atılması sonucunda, eve gelen meyve sineklerinin gitmediği görülebilir. Bu noktada tercih edilecek bir yöntem o böceklerden kurtulmak için, ''meğer bu kadar kolaymış'' bile dedirtebiliyor.

MEYVE SİNEKLERİNDEN KURTULMANIN YOLU

Meyve sinekleri evlere girdiklerinde insanların rahatsız olmasına yol açabilirler. Eğer o böcekler eve girdiyse, çürük ve hasar görmüş meyvelerin evden uzaklaştırılması gerekiyor. Bunun yanı sıra lavabolarda yiyecek kırıntısı kalmamasına özen gösterilmesi öneriliyor.

Öte yandan meyve sineklerini evden göndermek için sirke yöntemi de uygulanabilir. İşte söz konusu yöntemin uygulanışı;

· Bir cam kavanoza bir bardak elma sirkesi ilave edilir.

· Ardından birkaç damla bulaşık deterjanı eklenir.

· Sonra kavanoza sineklerin girmesini kolaylaştıran ancak sıvıya dokunmadan çıkması zor olan bir huni eklenebilir.

· Bu sayede o böceklerden kurtulmak mümkün olabilir.

Diğer Yöntemler: Nane, lavanta, limon otu ve karanfil gibi doğal kokular meyve sineklerini uzaklaştırma konusunda faydalı olabilir.