0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
14 Temmuz 2021 Çarşamba 18:53:00 - Güncelleme:14 Temmuz 2021 Çarşamba 18:53:00

Mehmet Enlioğlu; “BTK artık açma kapama ücretini önceden bildirecek!”

Bilindiği üzere, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), milyonları ilgilendiren internet ve GSM hattı kullanıcıları hakkında bir düzenlemeyi hayata geçirmeyi planlıyor. Bu konu hakkında da, merkezi İstanbul'da bulunan, 8 ilde ve 11 şubesi olan Cepshop ceo'su Mehmet Enlioğlu, yeni yasa hakkında cep telefonu kullanıcılarına bilgiler verdi.

Mehmet Enlioğlu; "Sosyal medya'da yapmış olduğum paylaşımlardan dolayı yarım milyon kişiye ulaşan bir fenomenim. Özellikle, telefon zinciri sahibi bir iş adamının, bu tarz şeyler yapması inanılmaz dikkati çektiği için, çok farklı sorulara maruz kalıyorum diyebilirim. Ülkemizin her yerinden birçok sorular geliyor, yeni yürürlükler, yeni yasalar veya düzenlemelerle alakalı. Bizlerde hem kendi şubelerimiz için hem de bize soran danışanlarımıza bilgi vermek için, çok yakından takip edip, açıklamalarda bulunuyoruz. Son zamanlarda en çok sorulan soru ise; BTK'nın yapacağı bu açma kapama süreleri, ücretleri veya ne gibi şeyler kapsadığı diyebiliriz. Bence çok mantıklı bir hizmeti hayata geçiriyorlar. Şöyle düşünün hattınız kapandı, açtırdığınızda bir ücret alıyorlardı. Bu sefer size önceden hem arama, hem mesaj, hem de mail üzerinden uyarıp, mağdur olmamanız için bilgilendirme yapılacak. Ola ki gözünüzden kaçtı diyelim, bir seferlik bu ücret tahsil edilmeyip, akışına bırakılırken, ikinci kez olursa aynı yılda o zaman tahsil edilecektir. Ayrıca kapanan hatlar bazen sorunlu olup, açtırmakla uğraşırken artık, 24 saat içinde açılma zorundalığı gelecektir. Ve de eskiden üstünüzde bir hattınız varsa ve bu kapanırsa hepsi kapatılırken, artık düzenli olarak ödememeyi alışkanlık haline getirmediyseniz bir faturanızdan ötürü kapanmayacaktır. Bununda tespitini dönemsel olarak BTK kontrol edip, sizi uyaracak." sözlerini kullandı.

Etiketler : Mehmet Enlioğlu Sosyal medya cep telefonu
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream ======= >>>>>>> Stashed changes