0530 708 54 54
0530 708 54 54
25 Şubat 2023 Cumartesi 22:01:00 - Güncelleme:25 Şubat 2023 Cumartesi 22:01:00

Kayseri'de depremzede öğrencilere ücretsiz ulaşım imkanı

Kaynak: AA

ABONE OL

Kayseri'ye okul nakli yaptıran depremzede ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanma imkanı sağlanacak.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, deprem bölgesinden Kayseri'ye gelen ve burada eğitimine devam eden ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri adına ücretsiz ulaşım yardımına başvuru yapılması için platform oluşturulduğu belirtildi.

Kayseri'de ikamet eden vatandaşlar kurumun resmi internet adresinden başvurularını yapabileceği aktarılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Kayseri'ye okul nakli aldıran ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin ulaşım yardımından faydalanabilmesi için formu eksiksiz ve doğru doldurması gerekmektedir. Ücretsiz ulaşım yardımı ulaşım kartı olarak yapılmakta, hak kazanan öğrencilere aylık 150 binişlik ulaşım kartı verilmektedir.

Başvuru sonucunuz SMS yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Adreslerinizi tam olarak bildirmeniz gerekmektedir. Öğrenci belgesi kısmına Kayseri'de eğitimine devam ettiği okuldan veya e-Devlet'ten alınacak öğrenci belgesi yüklenmeli."

Öğrencinin Kayseri'de eğitimine devam etmesinin esas kriter olduğu vurgulanan açıklamada, Büyükşehir Belediyesinin her zaman vatandaşın yanında olduğu kaydedildi.

Etiketler : kayseri depremzede e Devlet
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX