0530 708 54 54
0530 708 54 54
01 Temmuz 2021 Perşembe 18:04:00 - Güncelleme:01 Temmuz 2021 Perşembe 18:05:00

Hafta sonu için peş peşe uyarılar! Yağış tehlike yaratabilir

İstanbul'da hafta sonu için sağanak yağış uyarısı yapılırken bir uyarı da Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen'den geldi. Prof. Dr. Şen, "Sadece Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi ile Doğu Anadolu'nun kuzey doğusu hariç, kendinizi koruyun. Yağış şiddeti tehlike yaratabilir" mesajını paylaştı.

Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen beklenen hava durumu ile ilgili olarak şu bilgileri paylaştı:

Bugün ve (cuma) Türkiye'nin 3/4 ü sıcak hava dalgası riski altında. Unutmayın aşırı sıcaklarda bir doğal afettir. Sadece Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi ile Doğu Anadolu'nun kuzey doğusu hariç, kendinizi koruyun.

Cumartesi günü Türkiye'nin kuzeyine ve İç Anadolu Bölgesi'ne yağmur geliyor. Yağış şiddeti tehlike yaratabilir. Takip edin.

İstanbul'da kısıtlamaların kalktığı ilk pazar günü için yoğun yağış uyarısı yapıldı. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Bayram Doğan, "10 dakikada sel yapabilecek yağışlar olabilir" dedi.

Doğan "Hava sıcaklıkları 33 dereceler civarında seyredecek, hafta sonu itibariyle yeni bir yağışlı ve serin havanın etkisiyle, yine mevsim normallerinin üzerinde olacak şekilde 29 dereceye düşecek. Sıcaklığı şu an yoğun şekilde hissetmemizin sebebi hem dereceden hem de nemden dolayı. Yağışla birlikte nem artacağı için 29 dereceyi 33 derecelerde hissedeceğiz. Şu anda da bunaltıcı sıcaklar var, mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Güney bölgelerde 40 derecelere yakın sıcaklıklar var. Saat 10 ile 16 arasında sıcaklığın en yoğun hissedildiği saatlerde vatandaşlarımızın, özellikle kronik rahatsızlığı olanların güneşe çıkmamaları kendi faydalarına olur. Dışarı çıkacakların da güneşe çıkmamaları kendi faydalarına olur" diye konuştu.

Etiketler : Meteoroloji hafta sonu yağış
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX