0530 708 54 54
0530 708 54 54
13 Mart 2023 Pazartesi 18:24:00 - Güncelleme:13 Mart 2023 Pazartesi 18:24:00

Galeria Sitesi ile ilgili yeni detay: Spor salonunun izin belgesi yokmuş

Kaynak: TRT Haber

ABONE OL

Depremde yıkılan binalarla ilgili soruşturmalar sürüyor. Diyarbakır'daki Galeria İş Merkezi'nin altında bulunan spor salonunun izin belgesinin olmadığı ortaya çıktı. Üst katları ev olarak kullanılan iş merkezinin bir kısmı yıkılmış bir kısmı da hasar görmüştü.

İki büyük depremde bir bölümü yıkılan, diğer blokları hasar gören ve 89 kişiye mezar olan Diyarbakır'daki Galeria Sitesiyle ilgili soruşturma sürüyor.

Üst katları ev olarak kullanılan Galeria İş Merkeziyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

Soruşturmayı derinleştiren Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden iş merkezindeki spor salonuyla ilgili bilgi istedi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, spor salonunun istenen belgeleri tamamlamadığı için izin belgesi verilmediğini, üye bilgilerinin de bulunmadığını açıkladı.

Soruşturma kapsamında konuşan bir tanık, depremden önce kullandığı spor salonunun havuzunda hiç kolon görmediğini ifade etmişti.

Diyarbakır'da yıkılan binalarla ilgili soruşturmalar kapsamında şuana kadar 11 zanlı "olası kastla öldürmek" suçundan tutuklandı.

3 firari şüphelinin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Etiketler : Deprem Galeria Diyarbakır
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX