0530 708 54 54
0530 708 54 54
20 Şubat 2023 Pazartesi 23:31:00 - Güncelleme:20 Şubat 2023 Pazartesi 23:31:00

Erzincan'da gönüllülerin ürettiği uyku tulumları depremzedelere gönderiliyor

Kaynak: AA

ABONE OL

Erzincan Halk Eğitimi Merkezi ve Erzincan Kız Meslek Lisesi atölyelerinde gönüllü öğretmen, öğrenci ve kursiyerler tarafından depremzedelere ulaştırılmak üzere uyku tulumu üretiliyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı bölgelerde soğuk hava da hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Bölgedeki depremzedelere ulaştırılmak üzere Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve Kız Meslek Lisesi atölyelerinde gönüllü öğretmen, öğrenci ve kursiyerler tarafından uyku tulumu dikiliyor.

Hafta sonuna kadar dikilecek 1030 uyku tulumu, Erzincan Valiliği koordinesinde Hatay'daki afetzedelere gönderilecek.

Vali Vekili Mehmet Deniz Arabacı ile İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, halk eğitim merkezinde uyku tulumu diken kursiyerleri ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Vekili Arabacı, emeği geçenlere teşekkür ederek, gönüllü öğretmen, öğrenci ve kursiyerlere çalışmalarında kolaylıklar diledi.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX