0530 708 54 54
0530 708 54 54
13 Mart 2022 Pazar 18:00:00 - Güncelleme:13 Mart 2022 Pazar 18:00:00

Engelsiz sevgi

Göremeyen baba, zihinsel engelli oğlu için 'özel eğitim öğretmeni' olacak. Oğlunun okulunda staj yapan baba, ‘Bir harfi yazması, ayakkabısını bağlaması, kullandığı bir kelime çok önemli... Mücadelem bunun için” dedi.

OĞLUNA DAHA İYİ BAKABİLMEK İÇİN

Sakarya'da yaşayan doğuştan görme engelli 42 yaşındaki İbrahim Bingül, zihinsel engelli çocuğuna yardım edebilmek için memur olarak görev yaptığı Sakarya Üniversitesi'nde Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü'nde eğitim görüyor. Zihinsel engelli oğluna yardımcı olabilmek için 2019 yılında Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümüne başlayan Bingül, stajını ise çocuğunun eğitim gördüğü Nilüfer Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda yapıyor.

BAZILARININ MESLEĞİ HAYATI OLUR

İbrahim Bingül, engelliliği bir acizlik değil bir farklılık olarak gördüğünü söyledi. Bingül, "Bazı insanların meslekleri, hayatları olur. Özel eğitim, aynı zamanda benim hayatım. Çünkü kendi geçmişimi görüyorum bu çocuklarda. Gösterdikleri çaba, bir harfi yazmaları, bir ayakkabıyı bağlamaları, kullandıkları bir kelime... Bunlar çok önemli şeyler. Hayatı daha iyi nasıl yaşayabileceklerini öğrenmeleri konusunda çocuklara yardım etmeye çalışıyoruz, bunu seviyorum" dedi.

Etiketler : özel eğitim öğretmeni görme engelli zihinsel engelli
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX