0530 708 54 54
0530 708 54 54
31 Mayıs 2019 Cuma 11:05:00 - Güncelleme:31 Mayıs 2019 Cuma 11:37:00

Dünyaca ünlü hafızlar Eyüpsultan'da buluştu

Dünyaca ünlü hafızlar, Kadir Gecesi öncesinde Eyüpsultan Camii’nde Kur'an-ı Kerim okudu.

“Selam” sloganıyla on bir ayın sultanını karşılayan Eyüpsultan'da Ramazan ayının ruhuna uygun etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor. Bu kapsamda Kadir Gecesi öncesinde Türkiye'de bin 200'den fazla programda Kur'an-ı Kerim tilavetinde bulunmuş Güney Afrikalı Hafız Abdurrahman Sadien, İranlı Hafız Ahmet Abu El Kasımi, Mutasem El Asalı ve Mısırlı Memduh Cude Saad Eyüpsultan Camii'nde Kur'an-ı Kerim okudu. Eyüpsultan Belediyesi’nin, Teravih sonrası gerçekleştirdiği programa vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

“Eyüpsultan ikinci evimiz”

Dünyaca ünlü hafızları dinlemekten memnun olduğunu ifade eden Birsen Şahik, “Buraya devamlı geliyorum. Çok güzel verimli geçiyor. Biz de 12 arkadaş toplandık ve geldik. Eyüpsultan’ın bizim için çok farklı bir yeri var” dedi.

Eyüpsultan’ın ikinci evleri olduğunu ifade eden Halise Özdemir, “Eyüpsultan bizim ikinci evimiz ikinci Kabe'miz gibi. Kızım burada oturuyor. Her zaman Eyüpsultan’ı ziyaret ederim. Tarihi eser, İstanbul’un en gözde yeri. Elbette gelir dört hafızımızı dinleriz. Memnun oluruz geldikleri için, farklı seslerden, farklı insanlardan dinlemek daha güzel. Onları dinlemekten memnun oluruz” diye konuştu.

Hafızları çok sevdiğini söyleyen Ömür Yüksel “Hafızları da çok severim. Kuran-ı Kerim dinlemeyi de çok severim. Eyüpsultanlı olmaktan çok mutluyum. Ramazan çok güzel geçiyor. Başkanımız da çok iyi, Allah ondan razı olsun. Deniz Köken başkanımız elinden geleni yapıyor” ifadelerini kullandı.

(İHA)

Etiketler :
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX