0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
27 Ocak 2022 Perşembe 18:30:00 - Güncelleme:27 Ocak 2022 Perşembe 18:30:00

Çıldır Gölü'nde sema gösterisi

Ardahan Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi Özkan Karadavut, Çıldır Gölü'nün buzla kaplı yüzeyinde sema gösterisi yaptı.

Ardahan Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi Özkan Karadavut, Çıldır Gölü'nün buzla kaplı yüzeyinde sema gösterisi yaptı. Bölgenin doğal güzelliğine dikkati çekmek isteyen Karadavut'un güneş ışıklarının bulutların arasından süzüldüğü bölgede karla kaplı dağların manzarasına karşı gösterisi büyük beğeni topladı.

Öğretim görevlisi Karadavut, kış turizmi açısından önem arz eden Çıldır Gölü konusunda farkındalık oluşturmayı amaçladığını söyledi. Bölgenin tanıtımı için bu tür gösterileri önemsediğini ifade eden Karadavut, şöyle konuştu: "Çıldır Gölü'nün tanıtımı için bugüne kadar birçok etkinlik yapıldı. Gölün tanıtımı için böyle bir etkinlik yapmak istedim. Buz üstünde dönmeye çalıştım ve çok güzel oldu. Bulunduğumuz bölge çıplak buz ile kaplı olması ayrıca etkinliğimizi güzelleştirdi. Hava soğuk ve ayaklarım kaymasına rağmen çok güzel oldu. Umarım devamı gelir." Karadavut, Çıldır Gölü için yapılan her tanıtımın önemli olduğunu vurgulayarak "Buraları çok önemsiyoruz. Çünkü buralar önemli değerlerimizdir. Çıldır Gölü, herkes tarafından bilinmesi ve görülmesi gereken yerlerden biridir. Bu vesile ile herkesi Çıldır Gölü'nün bu eşsiz manzarasını izlemeye davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

Etiketler : Çıldır Gölü sema gösterisi Ardahan Üniversitesi'
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX