0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
01 Temmuz 2021 Perşembe 15:00:00 - Güncelleme:01 Temmuz 2021 Perşembe 15:00:00

Can dostlar için ücretsiz mesai

Ankara'da üniversite öğrencisi Harun Köybaşı (26), bir ay önce gittiği restoranda çöpe giden artık yemeklerin sokak hayvanlarının beslenmesi için kullanılabileceğini düşündü.

Ankara'da üniversite öğrencisi Harun Köybaşı (26), bir ay önce gittiği restoranda çöpe giden artık yemeklerin sokak hayvanlarının beslenmesi için kullanılabileceğini düşündü. Köybaşı, restoran sahipleriyle görüşüp, artık yemekler karşılığında ücretsiz çalışmaya başladı. Köybaşı, artık yemekleri, Çankaya Belediyesi'nin desteğiyle sokak hayvanları ile buluşturuyor.

Köybaşı, hayvanları sevdiğini, şimdiye kadar köpek, kedi, balık gibi çok sayıda hayvan beslediğini söyledi. Köybaşı, "Hayvan sevdiğim kadar kebabı da çok seviyorum. Restoranlara gidip, yemek yediğim zaman diğer masalardaki tabaklara bakınca yemek israfı görülüyor. Bu kadar çok israf varken bunların çöpe gitmesine gönlüm razı gelmedi. Restorana gidip dedim ki, 'Ben burada ücretsiz komi-garson olarak işe başlayıp, masalardaki artıkları toplayıp, sokak hayvanlarına vermek istiyorum'. Teklifim kabul edildi. Restoranda topladığım artık yemekleri kovalarla sokak hayvanlarına veriyorum. Bazı günler çok fazla yemek artığı çıkıyor. Özellikle hafta sonlarında çıkan artık yemekler 15-20 kiloları buluyor. Kovaları Çankaya Belediyesine ait büyük araçlara dolduruyoruz ve dostlarımızın karnını doyurmaya çalışıyoruz" dedi.

Restoran sahibi Aydın Akça ise, "Biz israfa karşı olduğumuz için masalardan gelen tabaklardaki artıkları toplayıp köpeklere zaten veriyorduk. Bu arkadaşımız da bize geldi. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında bundan bize bahsetti. Bu da bize mantıklı geldi. Buraya geliyor. Masadan gelen artıkları topluyor ve sokak hayvanlarına yedirmek için götürüyor. Biz de bundan dolayı çok memnunuz" diye konuştu.

Etiketler : ücretsiz mesai ankara çankaya köpek Köybaşı restoran sahipleri Harun Köybaşı
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX