0530 708 54 54
0530 708 54 54
18 Nisan 2023 Salı 17:20:00 - Güncelleme:18 Nisan 2023 Salı 17:20:00

Bu kuşu görüntülemek çok zor

Havaların ısınmasıyla birlikte göçmen kuşlar Sivas'a gelmeye başladı.

Doğa ve Yaban Hayatı Fotoğrafçısı Mustafa Aslan, genellikle gölet yakınlarını ve tarım arazilerini tercih eden turnalardan bir çifti, görüntülemeyi başardı. Doğa fotoğrafçısı Aslan, turnaların her zaman görülmediğini söyledi.

İlkbaharın gelmesi ve kuş göçlerinin başlamasıyla buraya da yeni turna türleri gelmeye başladı diyen Fotoğrafçı Mustafa Aslan, "Normalde Sivas'ta sabit kalan turnalar olsa dahi baharın başlamasıyla birlikte farklı turnalarda gelmeye başladı. Bilindiği üzere bunlar göçmen kuşlar. Az önce de bir çifti görüntüledik, göletin kenarında besleniyorlardı. Bu kuşları her zaman göremeyebilirsiniz ama gördüğünüz zaman size güzel anlar yaşatabilirler. Şu an Nisan ayındayız, bu ay içerisinde de eğer şansınız varsa sizlere kur danslarını gösterebilirler. Kur dansları oldukça büyüleyici bir görüntü çıkartabilir ortaya. İnsanlar genelde turnalara duygusal bir anlam yükleyip aşk temasını özdeştiriyorlar" ifadelerini kullandı.

Etiketler : mustafa aslan doğa fotoğrafçısı turna kuş
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX