Instagram'da mavi tik almak

Yayın Tarihi: 06 Temmuz 2024 Cumartesi 16:02:00

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2024 Cumartesi 16:02:00

İnstagram üzerinden alınan mavi tik, hesabın doğrulanmış olduğunu gösterir. Ünlü markalar, modeller ve ünlülerde rastlaştığımız bir semboldür. Hesabını gerçek ve resmi olduğunu kanıtlama amacıyla konulan mavi tik, hesabın teyit edildiği manasına gelir. Peki, İnstagram'da mavi tik nasıl alınır? İşte detaylar...

Mavi tikin diğer anlamı doğrulama rozetidir. Bu rozeti almak için belli bir yol izlemek gerekir. İşte İnsatgram hesabınızda mavi tik sahibi olmanızın yolları haberimizin devamında yer alıyor.

İNSTAGRAMDA MAVİ TİK ALMAK

İnstagram üzerinden mavi tik almak için maddeler adım adım takip edilmelidir. Doğrulama kriterlerini karşılayarak İnstagram üzerinden mavi tik alabilirsiniz.

Gerçek kişi olduğunuzu kanıtlamalısınız!

Hesabınızın gerçek olduğuna dair doğrulanmalısınız. Hesabınızın arama motorunda ön sırada çıkacağını, otantik bir hesaba sahip olmanız gerektiğini unutmamalısınız.

İnstagram uygulamasının hesap ayarlarını açarak profilinize gidin ve sağ üst köşede bulunan ayarlar kısmına tıklayın. Hemen ardından ayarlar kısmına geçin. Sonrasında hesap seçeneğine tıklayarak hesabınızın doğrulanma kısmına tıklayın. İstenilen bilgileri doldurduktan sonra başvurunuzun onaylanmasını bekleyin. Başvurunuzu gönderdikten sonra Instagram ekibi başvurunuzu değerlendirir. Doğrulama isteğiniz onaylandığında veya reddedildiğinde bir bildirim alacaksınız