Ve bu iş bitti: Yusuf Yazıcı'nın adresi belli oldu! Yeni takımı hayırlı olsun

Yayın Tarihi: 11 Temmuz 2024 Perşembe 10:45:00

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2024 Perşembe 10:45:00

Yusuf Yazıcı, en son Lille formasını giymişti. Öte yandan kariyerine yeni bir adım atmaya hazırlanan milli futbolcu için sürpriz bir gelişme yaşandı. Zira bir Serie A takımı, Yusuf Yazıcı'yı transfer etmek için devreye girdi. İşte transferin detayları…

Yusuf Yazıcı; Trabzonspor, Lille ve CSKA Moskova formasını giymişti. Başlangıçta Trabzonspor'dan rekor bedelle Ligue 1 ekibi Lille'e transfer olmuştu. Fransız ekibine 5 yıllık imza atan Yusuf Yazıcı, ilk zamanlar başarılı performansı ile dikkat çekmişti. Ancak zaman zaman yaşadığı düşüşler eleştirilmesine neden olmuştu.

Öte yandan son yıllarda santrafor olarak da tercih edilen Yusuf Yazıcı, 23-24 sezonunu iyi bir performansla kapattı. Bunun yanı sıra milli futbolcuyu transfer etmek isteyen takımlar devreye girdi. Ayrıca bonservisi elinde olan Yusuf Yazıcı için bir Serie A takımının ön plana çıktığı görüldü.

YUSUF YAZICI İÇİN SERİE A EKİBİ DEVREYE GİRDİ

Yusuf Yazıcı ismi, Süper Lig'de Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor ile anılmıştı. Bunun yanı sıra İtalyan basınında yer alan habere göre, 27 yaşındaki futbolcu için Serie A ekiplerinden Milan düğmeye bastı.

Milan teknik direktörü Paulo Fonseca'nın hücum hattını güçlendirmek için Yusuf Yazıcı'yı transfer etmek istediği belirtildi. Ek olarak çıkan haberde, milli futbolcunun İtalyan ekibine transfer olmaya olumlu baktığı kaydedildi.

2023-2024 SEZONU İSTATİSTİKLERİ

Yusuf Yazıcı, Lille forması ile tüm kulvarlarda toplam 42 mücadeleye çıktı. Ayrıca 12 gol atmasının yanı sıra toplam 4 asist yapmayı başardı.