Ve bu iş bitti: Güle Güle Barış Alper Yılmaz! Rekor transferi duyurdular

Yayın Tarihi: 10 Temmuz 2024 Çarşamba 15:22:00

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2024 Çarşamba 15:22:00

Barış Alper Yılmaz, Galatasaray'da ve A Milli Futbol Takımı'nda gösterdiği performans ile Avrupa devlerini peşine taktı. Ayrıca milli futbolcuya Premier Lig ekibinden de sürpriz bir transfer teklifi geldi. İşte Barış Alper Yılmaz transferi ile ilgili detaylar…

Barış Alper Yılmaz, Ankara Keçiörengücü'nden 2021 yılında Galatasaray'a transfer olmuştu. Zaman içerisinde kendini kanıtlayan milli futbolcu, ilk 11'de oynamaya başladı.

Galatasaray forması ile kariyerine devam eden Barış Alper Yılmaz, Süper Lig ve EURO 2024'te gösterdiği performans ile Avrupa devlerini peşine taktı. Bu noktada Premier Lig ekiplerinden Aston Villa, milli futbolcuyu renklerine katmak için çalışmalarını hızlandırdı.

GALATASARAY TRANSFERE OLUMLU BAKIYOR

İngiliz basınında çıkan iddiaya göre Aston Villa, Barış Alper Yılmaz'ı kadrosuna katmak istiyor. Bunun yanı sıra Galatasaray'ın transfer için 24.5 milyon sterlinin altındaki teklifleri kabul etmeyeceği belirtildi. Bu noktada 24.5 milyon sterlinin üstündeki transferlere olumlu yaklaşacağı kaydedildi.

Aston Villa'nın, Galatasaray'ın teklifini kabul etmesi sonucunda Barış Alper Yılmaz, Süper Lig'in en pahalı yerli futbolcu satışı olarak tarihe geçmiş olacak.

Öte yandan Barış Alper Yılmaz'ın çok yönlü oyunu sayesinde Astron Villa'yı cezbettiği belirtildi.

BARIŞ ALPER YILMAZ'IN 2023-2024 SEZONU İSTATİKSTİKLERİ

Barış Alper Yılmaz, Galatasaray forması ile çıktığı tüm kulvarlarda 55 maçta 7 gol atmayı başardı. Ayrıca 12 kez takım arkadaşlarının gol atmasında yardımcı oldu.