0530 708 54 54
0530 708 54 54
17 Haziran 2023 Cumartesi 19:22:00 - Güncelleme:17 Haziran 2023 Cumartesi 19:22:00

Milli eskrimci Enver Yıldırım, Türkiye'ye tarihi bir başarı kazandırdı

Kaynak: AA

ABONE OL

Milli sporcu Enver Yıldırım, Bulgaristan'da düzenlenen Büyükler Avrupa Eskrim Şampiyonası'nda kılıç kategorisinde bronz madalya kazanarak Türkiye'ye tarihteki ilk bireysel Avrupa Şampiyonası madalyasını getirdi.

Milli eskrimci Enver Yıldırım, Bulgaristan'da düzenlenen Büyükler Avrupa Eskrim Şampiyonası'nda kılıç kategorisinde bronz madalyanın sahibi olarak Türkiye'ye tarihindeki ilk madalyayı kazandırdı. Türkiye Eskrim Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya göre, Filibe kentinde devam eden organizasyonda Enver Yıldırım, üçüncü olarak bronz madalyayı elde etti. Bu başarıyla Ay yıldızlı eskrimci, Türkiye'ye büyüklerde tarihteki ilk bireysel Avrupa Şampiyonası madalyasını kazandırmış oldu.

Büyükler Avrupa Eskrim Şampiyonası yarın sona erecek, ancak Milli eskrimci Enver Yıldırım'ın elde ettiği bronz madalya Türk eskrim tarihinde unutulmaz bir yer edinecek.

Etiketler : eskrim eskrim madalya enver yıldırım
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX