Cumhurbaşkanlığı 5. Uluslararası Yat Yarışları Muğla Etabı tamamlandı

Yayın Tarihi: 27 Mayıs 2024 Pazartesi 11:33:00

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2024 Pazartesi 11:33:00

Cumhurbaşkanlığı 5. Uluslararası Yat Yarışları, Bodrum'da yelken tutkunlarının buluşma noktası oldu.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Muğla Valiliği ve TGA'nın katkılarıyla, Türkiye Yelken Federasyonu koordinasyonunda, İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü tarafından organize edilen, DHL Express ana sponsorluğunda düzenlenen Cumhurbaşkanlığı 5. Uluslararası Yat Yarışları'nın Muğla etabı sona erdi.

HALİKARNAS KUPASI İÇİN VERİLEN MÜCADELE ÇEKİŞMELİ GEÇTİ

20 Mayıs'da Muğla Valisi Dr.İdris Akbıyık'ın start vermesiyle yarışa başlayan ekipler; sınıflarına göre Rodos Adası'nı ve Simi Adası'nı dönerek tekrar Yalıkavak Marina'da yarışı tamamladı. Yarışlar; Bodrum'un eşsiz güzellikteki koylarının maviyle buluştuğu muhteşem manzarası eşliğinde yelken tutkunlarının buluşma noktası oldu. 16 ülkeden 26 ekip ve 300'ün üzerinde yarışçının Bodrum parkuru boyunca çekişmeli bir mücadele verdiği Cumhurbaşkanlığı 5. Uluslararası Yat Yarışları'nın Muğla etabı, 25 Mayıs Cumartesi günü Bodrum Kalesi'nde düzenlenen Halikarnas Kupası ödül töreni ile sona erdi. Muğla Valisi Dr. İdris Akbıyık ve protokolün katılımıyla gerçekleşen törende F.T.F. (First To Finish) ödülü MAGIC TWELVE teknesinin oldu.

CUMHURBAŞKANLIĞI 5. ULUSLARARASI YAT YARIŞLARI

Muğla Etabı Kesin Sonuçlar

Halikarnas Kupası

F.T.F. (First To Finish) ödülü MAGIC TWELVE teknesinin oldu.

B.C.T. (Best Corrected Time) ödülü OMANI

IRC 0 sınıfı

1. TAVATUY

2. MAGIC TWELVE

3. LAGERTHA

IRC 1 sınıfı

1. COURRIER DU COEUR

2. FOX-L

3. ROSSKO RACER

IRC 2 sınıfı

1. BURAN

2. STREKOZA

3. İZOCAM- VAMOS

IRC 3 sınıfı

1. OMANI

2. NAVITA 2

3. VAGABOND-BAYMİNERAL

ORC A

1. LAGERTHA

2. FAVORIT

ORC B

1. VAGABOND-BAYMİNERAL

Gezgin sınıfı

1. BEREN MİLA- MUDANYA ÜNİVERSİTESİ

Özel ödül

Kadın Kategorisi

1. VAGABOND-BAYMİNERAL

Üniversite Kategorisi

1. BEREN MİLA- MUDANYA ÜNİVERSİTESİ

Kesin sonuçların yer aldığı tam listeye ve yarış hakkında detaylı bilgiye https://sailturkiye.racing adresinden ulaşılabilir.

Cumhurbaşkanlığı 5.Uluslararası Yat Yarışları'nın Muğla etabıyla ilgili bilgi veren İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü Başkanı Ekrem Yemlihaoğlu; Türkiye de uluslararası bir platformda kabul gören bir yarış düzenlemenin gururunu yaşıyoruz diyerek katkı sunan kurum ve kuruluşlara teşekkür ederek kazanan ekipleri kutladı.

CUMHURİYET KUPASI HEYECANI

İki kıta arasında düzenlenen dünyadaki tek yat yarışı olma özelliği taşıyan Cumhurbaşkanlığı 5. Uluslararası Yat Yarışları'nda bu yıl da Cumhuriyet Kupası heyecanı yaşanacak. Yarışların Cumhuriyet Kupası etabı, 26 Ekim'de "Şamandıra Yarışları"yla başlayacak. 29 Ekim'de ise İstanbul Boğazı, yelkenliler ile renklenecek. Yarışmacılar, Cumhuriyet Kupası için İstanbul Boğazı'nın zorlu parkurunda yarışacak.

CUMHURBAŞKANLIĞI KUPASI İÇİN KITALARARASI YARIŞACAKLAR

Cumhurbaşkanlığı 5. Uluslararası Yat Yarışları'nın Muğla ve İstanbul etaplarının sonunda, toplamda en iyi dereceyi elde edecek ekip, Cumhurbaşkanlığı 5. Uluslararası Yat Yarışı Şampiyonu unvanına ve Cumhurbaşkanlığı Kupası'na hak kazanacak. İstanbul etabı 29 Ekim'de Cumhuriyet coşkusunun yaşanacağı görkemli ödül töreni ile sona erecek.