Caz festivaline yıldız yağacak

Yayın Tarihi: 02 Temmuz 2024 Salı 07:09:00

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2024 Salı 07:09:00

31. İstanbul Caz Festivali, 3-18 Temmuz'da müzikseverlerle buluşacak. Festival yerli ve yabancı 200'ü aşkın sanatçıyı ağırlayacak.

AKŞAM Gazetesi

ABONE OL

31. İstanbul Caz Festivali, 3 Temmuz'da Avusturya Konsolosluğu Kültür Ofisi Bahçesi'nde, Avusturyalı grup Saint Privat konseriyle başlayacak. Açılışta, Nilüfer Verdi ve Nino Varon'a "Yaşam Boyu Başarı Ödülü" verilecek.

FESTİVAL YERLİ VE YABANCI 200'Ü AŞKIN SANATÇIYI AĞIRLAYACAK

Festivalde izleyiciyle buluşacak isimler arasında Grammy ödüllü caz sanatçısı Gregory Porter, "Wicked Game", "Blue Hotel" ve "Baby Did A Bad Bad Thing" adlı şarkılarıyla uzun yıllar müzik listelerinin vazgeçilmezlerinden Chris Isaak, zamansız ve yenilikçi müziğiyle bilinen saksafon sanatçısı Joshua Redman, Jamaika kökenli İngiliz caz duayeni YolanDa Brown, caz piyanisti Baptiste Trotignon, Türkiye'deki ilk konseriyle R&B, soul ve indie'nin genç ismi Arlo Parks ve Kornel Fekete-Kovacs yönetimindeki Macaristan'ın yenilikçi orkestralarından Modern Art Orchestra yer alıyor. Festivalde +1'li Gece Gezmesi'nde Hollanda'dan Thomas Azier ve Baby's Berserk'in yanı sıra Türkiye'den Gevende, Korhan Futacı ve birçok beğenilen isim sahneye çıkacak.

YolanDa Brown - Gregory Porter

Arlo Parks