• BIST
  1119.56
 • Dolar
  7,6248
 • Euro
  8,9036
 • Altın
  458,4850
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
10 Ekim 2019 Perşembe 08:54:00 - Güncelleme:10 Ekim 2019 Perşembe 08:55:00

Seda Akgül kaç yaşında? Seda Akgül kimdir, nereli?

Seda Akgül kimdir, nereli? Seda Akgül kaç yaşında? merak ediliyor. Seda Akgül, Kanal D ekranlarında yeni başlayan "Neler Oluyor Hayatta" programını Hakan Ural ile birlikte sunuyor. Neler Oluyor Hayatta programının sunucusu Seda Akgül yeni programı ile yeniden gündeme geldi. Programı izleyenler Seda Akgül hakkında araştırma yapmaya başladı. Peki, Seda Akgül kimdir? Seda Akgül kaç yaşında? sorularının yanıtı haberimiz içerisinde yer alıyor. Seda Akgül, İsveç Üniversitesi’nin bursu ile Brüksel’de Avrupa Birliği Gazeteciliği okumuş, Amerikan sivil toplum örgütlerinin seçimi ile 2004 yılında Geleceğin Toplum Lideri olarak Washington'da staj görmüştür.İşte Seda Akgül'ün hayatı..

Seda Akgül, magazin gündemine oturan isimler arasında yer alıyor. Kanal D ekranlarında yeni başlayan "Neler Oluyor Hayatta" programını Hakan Ural ile birlikte sunan Seda Akgül hakkında internet aramaları yapılıyor. Seda Akgül kimdir? Seda Akgül kaç yaşında? sorularının yanıtı merak ediliyor. Seda Akgül hakkında merak edilenler haberimiz içerisinde yer alıyor.

SEDA AKGÜL KİMDİR?

Seda Akgül 17 Haziran 1971’de Ankara’da doğmuştur. Türk sunucu ve akademisyen ve yazardır. TED Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi İngilizce bölümlerini bitirdikten sonra Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı’nda mütercim tercümanlık eğitimi alarak görev yapan Seda Akgül, İsveç Üniversitesi’nin bursu ile Brüksel’de Avrupa Birliği Gazeteciliği okumuş, Amerikan sivil toplum örgütlerinin seçimi ile 2004 yılında Geleceğin Toplum Lideri olarak Washington'da staj görmüştür.

TRT sınavlarını kazanarak spikerliğe başlayan Seda Akgül, kuruluşundan itibaren TV 8'de görev almıştır. Avrupa Birliği’ne Doğru ve Savaş Bağdat Yolunda gibi dış politika programlarını hazırlayıp sunmanın yanında uzun yıllar yaptığı ana haber bülteni spikerliği ile de tanınmaktadır. Işık Üniversitesi'nde 2004-2007 arasında İngilizce verdiği medya dersleri ile de akademisyenlik görevini devam ettirmiştir.

TV 8 ekranlarında, hafta sonu sabah kuşağında Erken Baskı isimli programı hazırlayıp sunarak, eleştirmenlerin ve izleyicilerin beğenisini toplayan Seda Akgül 17 Eylül 2012 tarihinde yeni yayın döneminde Star TV’ye geçerek sabah haber kuşağı programı sunmaya başlamıştır. Ağustos 2014’te kanaldan ayrılmış ve bir reality show sunmak için Kanal D’ye geçmiştir. 2016 yılında Avram Habib ile evlendi. 2016 Temmuz’da boşandı. KanalD ekranlarında Kısmetse Olur isimli reality show programını sundu. Dişilik mi Kişilik mi ve Ruh Öküzü mü Ruh İkizi mi isimli iki adet çok satan kitabın yazarıdır.

 Seda Akgül, Kanal D ekranlarında yeni başlayan "Neler Oluyor Hayatta" programını Hakan Ural ile birlikte sunuyor.