0530 708 54 54
0530 708 54 54
28 Mayıs 2019 Salı 08:46:00 - Güncelleme:28 Mayıs 2019 Salı 08:46:00

Eşref Kolçak kimdir? Eşref Kolçak hayat biyografisi!

Eşref Kolçak öldü mü? Eşref Kolçak kimdir, kaç yaşındadır? sorularının yanıtları gündemde en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Önceki hafta evinde rahatsızlık geçiren ünlü sanatçı Eşref Kolçak Gemlik Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde hayatını kaybetti. Yeşilçam'ın usta oyuncularından Eşref Kolçak, Akciğerinde sıvı toplanması nedeniyle Çekirge Devlet Hastanesinde müşahede altında tutuluyordu. Ünlü sanatçı Kolçak, bir süre önce Gemlik Devlet Hastanesine sevk edildi. Kolçak, burada hayata gözlerini kapadı. Eşref Kolçak, 2 yıl önce kaybettiği pop sanatçısı oğlu Harun Kolçak’ın cenazesinin ardından eşinin mezarının üzerine yaptırdığı mezara defnedilecek. Salı günü ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilmesi beklenen Kolçak, eşi Özcan Kolçak’ın mezarının üzerine gömülecek. Eşref Kolçak'ın hayatı hakkında merak edilenlerin tümüne haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz.

Eşref Kolçak öldü mü? Eşref Kolçak kimdir, kaç yaşındadır? sorularının yanıtları araştırılıyor. Geçtiğimiz hafta evinde rahatsızlanan sanatçı Eşref Kolçak Gemlik Devlet Hastanesi yoğun bakım servisine sevk edilmişti. Akciğerinde sıvı toplanması sebebi ile Çekirge Devlet Hastanesinde müşahede altında tutulan Kolçak, bir süre önce Gemlik Devlet Hastanesine sevk edildi. Yeşilçam'ın usta oyuncuları arasunda yer alan Eşref Kolçak, bir süredir tedavi gördüğü Gemlik Devlet Hastanesinde hayatını kaybetti. Usta oyuncu Kolçak, 2017 yılında kanser tedavisi gören oğlu Harun Kolçak’ın ölümünün ardından 9 yıl önce kaybettiği eşi Özcan Kolçak’ın Bursa’nın Gemlik ilçesindeki mezarının üzerine kendisi için mezar yaptırdı. Kolçak’ın vasiyeti yerine getirilecek ve oraya gömülecek. Kolçak, Salı günü ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek. Eşref Kolçak'ın hayatına dair tüm merak edilenler haberimizin içerisinde yer alıyor.

EŞREF KOLÇAK ÖLDÜ MÜ? 
Akciğerinde sıvı toplanması nedeniyle Çekirge Devlet Hastanesinde müşahede altında tutulan Kolçak, bir süre önce Gemlik Devlet Hastanesine sevk edildi. Kolçak, burada hayata gözlerini yumdu.

HASTANEDEN AÇIKLAMA
Gemlik Devlet Hastanesi Başhekimliği tarafından yapılan açıklamada, Kolçak’ın ölüm nedeni açıklanarak, “Değerli sinema sanatçımız Eşref Kolçak 24.04.2019 tarihinde genel durum bozukluğu ve pnömoni tanısı ile hastanemiz yoğun bakım ünitesine yatırıldı. 18.05.2019 tarihinde hipoksik solunum yetmezliği ve çoklu organ yetmezliği gelişen hasta solunum cihazına bağlandı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen 26.05.2019 tarihinde saat 16.40'ta hayatını kaybetmiştir” denildi.

EŞREF KOLÇAK KİMDİR?
Eşref Kolçak Erzurum, İsprili'dir ve 28 Ocak 1927 tarihinde doğmuştur. 1941 yılında İstanbul’a geldi. Kasımpaşa’da oturdu. Sultan Ahmet Erkek Sanat Enstitüsü’nü bitirdi. Tesfiyecilik, marangozluk okudu. Marangozluk ve ayakkabı tamirciliği gibi işlerde çalıştı. Kasımpaşa’da oturduğu zamanlarda marangoz dükkanı ve mobilya mağazası vardı.

1944 yılında Atilla Revü Opereti’nde tiyatroya başlayan sanatçı, 1945 yılında Ses Tiyatrosuna geçti. 1947 yılında figüranlıktan oyunculuğa geçtiği film Cahide Sonku ile birlikte oynadığı “Fedakar Ana” filmi olmuştur. 1950’li ve 60’lı yıllarda, melodram ve kahramanlık filmlerinin jönü olarak çıktı seyircilerin karşısına
Bir Şoförün Gizli Defteri (Atıf Yılmaz),Namus Uğruna, Düşman Yolları Kesti (Osman F. Seden) önemli filmlerinden bazılarıdır.

Eşref Kolçak, 1955 de Özcan Kolçak ile evlendi , eşi 13 ocak 2010 da vefat etti. Kanser tedavisi gören pop müzik sanatçısı olan oğlu Harun Kolçak 20 Temmuz 2017’de hayatını kaybetti.

 

Etiketler :
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX