0530 708 54 54
0530 708 54 54
18 Ağustos 2023 Cuma 18:31:00 - Güncelleme:18 Ağustos 2023 Cuma 18:31:00

Yunan basınını korku sardı: Türkler galip gelecek

Kaynak: Sabah

ABONE OL

Yunan basını Türkiye'nin hava gücünü mercek altına aldı. Gazete, Ege Denizi'nde tehdit altında oldukları iddia etti. Türkiye ile olası bir çatışma durumunda Yunanistan'ın Avrupa'ya sığınmasının gerektiği ifade edilen haberde "Türkiye'ye karşı yaptırımlar uygulanmalı. Eğer bu olmazsa Türkler galip gelecek" denildi.

Türkiye'nin askeri ve siyasi rotalarda sarsılmaz bir konuma erişmesi, tüm dünya tarafından konuşulmaya devam ediyor.

Yerli ve milli adımlar ile silahlı kuvvetlerini önemli bir konuma getiren ülkemizi en çok takip eden ülke ise şüphesiz Yunanistan... Geçtiğimiz günlerde provokatif sözlerle Türkiye'nin Ege'deki deniz üstünlüğünü hedef alan Yunan basını bu kez de Türkiye'nin hava gücünü mercek altına aldı. Yunan medyası çarpıcı itiraflarda bulundu.

SKANDAL İDDİA

Yunanistan ve Türkiye arasında olumlu atmosfer devam ederken Türkiye; Ege, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs meselelerinde taviz vermeyeceğini açık açık dile getirmişti. Bu durumdan rahatsız olan Yunan in.gr Türkiye'nin Ege Denizi'nde Yunanistan'ı tehdit ettiğini iddia etti.

Haberde, her ne kadar Yunanistan'ın en iyi hava kuvvetlerine sahip olduğunu iddia edilse de Türkiye ile ilgili çarpıcı itiraflarda bulunuldu.

"STRATEJİK NOKTALARDA ÜSLERİ VAR"

Türkiye'nin Kıbrıs ve Yunanistan'a yönelik stratejik noktalara sahip olduğu yazıldı. Hava Kuvvetlerine ait üslerin konumlarından duydukları rahatsızlığı dile getiren gazete, 'Mavi Vatan' anlayışına da dikkat çekti.

"CİDDİ BİR İLERLEME KAYDETTİLER"

Türkiye'nin askeri sanayide, gerek radar seviyesi gerek uzun menzilli füze sistemleri ile ciddi bir ilerleme kaydettiği yazıldı. Türk savunma sanayiinde Ege Denizi'nin de ötesinde görevler için tasarlanmış silahlarının olduğu belirtildi.

"ZAMAN KAZANIYORLAR"

Türkiye'nin savaş uçaklarının havada yakıt ikmali yapabilme yeteneğine sahip olduğu bu nedenle üslere inme zorunluluğu olmadığı hatırlatıldı. Bunun da Türkiye'nin Güney Kıbrıs Rum Kesimi'ne yönelik bir saldırı ihtimalinde elini güçlendireceği ifade edildi.

YUNANİSTAN'A ÇAĞRI

Yunanistan'a 'Türklerin hava ve deniz üstünlüğü bir kriz durumunda hava kuvvetlerinin önceden mevcudiyetini zorunlu kılıyor' ifadeleri ile çağrıda bulunulan haberde, Yunanistan'ın her halükarda Kıbrıs'ta savaş uçağı bulundurması gerektiği yazıldı.

TÜRKLER GALİP GELECEK

Türkiye ile olası bir çatışma durumunda yine Avrupa'ya sığınmaları gerektiği iddia edilirken Türkiye'ye ciddi yaptırımların uygulanması gerektiği yazıldı. ' 'Eğer bu olmazsa Türkler galip gelecek' ifadeleri kullanıldı.

Etiketler : Yunanistan Türkiye Savunma
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX