0530 708 54 54
0530 708 54 54
23 Mart 2023 Perşembe 16:15:00 - Güncelleme:23 Mart 2023 Perşembe 16:15:00

Vanlı aileler HDP İl Başkanlığı önündeki eylemlerini sürdürdü

Kaynak: AA

ABONE OL

Van'da çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan aileler, partinin il başkanlığı önünde yaptıkları eylemlerine bu hafta da devam etti.

Cumhuriyet Caddesi'nde bir araya gelen aileler, "Anneler HDP'yi lanetliyor", "Evlat nöbetindeyiz", "Artık yeter, yakamızdan düşün", "Şehidime dokunma, onlar bize emanet", "Çocuklarımız kimsenin piyonu olmayacak" ve "Van anneleri evlat nöbetinde" yazılı dövizler taşıdı.

HDP ve terör örgütü PKK aleyhine slogan atarak il başkanlığı önüne kadar yürüyen aileler, parti yöneticilerine tepki gösterdi, çocuklarına teslim olmaları çağrısında bulundu.

Eyleme katılan Nazlı Sancar, evlatlarına kavuşma hayaliyle yaşadıklarını söyledi.

Devletin her zaman desteğini hissettiklerini dile getiren Sancar, eylemi sürdürmekte kararlı olduklarını ifade etti.

Kürtçe konuşan Kenan Adıyaman ise PKK tarafından 9 yıl önce dağa kaçırılan oğlu için eyleme katıldığını belirtti.

Yıllardır evlat hasreti çektiğini ifade eden Adıyaman, "HDP'den oğlumu istiyorum. Oğlum gel, devletine teslim ol. Bizim acımız çok ağır. İstiyoruz ki çocuklarımız gelsinler. Onlar gelirse içimiz ferahlar." dedi.

Etiketler : van hdp eylem evlat nöbeti pkk
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX