0530 708 54 54
0530 708 54 54
22 Aralık 2021 Çarşamba 15:01:00 - Güncelleme:22 Aralık 2021 Çarşamba 15:03:00

Türk aşısı acil kullanım onayı aldı: Turkovac'ta seri üretim başladı

Başkan Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı'nda "Turkovac inşallah tüm dünyayla, tüm insanlıkla buluşuyor" dedi. Yerli ve milli inaktif Kovid-19 aşısı Turkovac için acil kullanım onayı çıktı. Başkan Erdoğan seri üretim törenine katıldı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'nin yerli Kovid-19 aşısı Turkovac ile ilgili "Turkovac inşallah tüm dünyayla, tüm insanlıkla buluşuyor" dedi.

Turkovac için acil kullanım onayı çıktı Fahrettin Koca "Koronavirüs aşısı üreten 9 ülkeden biri olduk" dedi

Turkovac için acil kullanım onayı ve seri üretim törenine katılıyor

Başkan Erdoğan'ın açıklamasından satırbaşları:

"TURKOVAC'ın üretimiyle birlikte bu aşımızı tüm insanlıkla paylaşmaktan memnuniyet duyacağız."

"Gereken onayları alarak üretim ve kullanma aşamasına gelen TURKOVAC aşımız, milletimizi salgına karşı en etkili şekilde koruma gayretlerimizin sembolüdür"

KOCA: KOVİD-19 AŞISI ÜRETEN 9 ÜLKEDEN BİRİ OLDUK

Sağlık Bakanı Koca, yerli Kovid-19 aşısı TURKOVAC'ın acil kullanım onayı aldığını bildirdi.

Koca, Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir laboratuvarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın online katıldığı programda yaptığı konuşmada, milletin beklediği müjdeyi vermekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

"Yerli inaktif Kovid-19 Turkovac aşımız bugün itibariyle acil kullanım onayı almış durumda" ifadesini kullanan Koca, şunları belirtti:

"Üretime bugün itibariyle başlamış olduk. Sayın Cumhurbaşkanım, bugün Şanlıurfa'da üretim yapılan merkezlerimizden birindeyiz. 50 yıl sonra Türkiye hücreden başlayarak Türk bilim insanlarımız tarafından yüzde 100 yerli olarak geliştirilen bir aşıyı geliştirmiş olduk. Aynı zamanda 24 yıl aradan sonra, yerli aşımız üretilmiş oluyor. Böylece Kovid-19 aşısı üreten bugün itibariyle 9 ülkeden biri olduk. Şu an dolum tesislerinin olduğu alandayız. Şu an dolum, etiketlenme ve ambalajlanma olan noktadayız. Dolum tesislerinde dolumu, etiketlenmesi ve ambalajlanması burada yapılıyor, üretim başlamış oldu. Sayın Cumhurbaşkanım, işaret ettiğiniz üzere yıl bitmeden acil kullanım onayı ve üretimi Turkovac'ın başlamış oldu. Bu başarı liderliğinizde bütün milletimizin başarısıdır."

Etiketler : TURKOVAC Yerli koronavirüs aşısı Aşı Cumhurbaşkanı Erdoğan
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX