0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
05 Mayıs 2020 Salı 09:29:00 - Güncelleme:05 Mayıs 2020 Salı 09:38:00

Türkiye'ye 'darbe' Başkan Erdoğan'a 'idam' tehdidi! Alçak yazıya tepkiler çığ gibi

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye'ye 'darbe' Başkan Erdoğan'a “idam” tehdidinde bulunan Artı Gerçek' adlı sitedeki Ragıp Zarakolu'ya çok sert tepki gösterdi. Altun 'Kaderi tayin eden Allah'a yemin olsun ki bu hastalıklı zihniyete ve tehditlerine boyun eğmeden milleti için dimdik duran liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın sonuna kadar yanında, sonuna kadar arkasındayız.' dedi. Alçak yazının sahibi Ragıp Zarakolu'ya tepkiler çığ gibi büyüyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun "Artı Gerçek" adlı sitede Ragıp Zarakolu'ya ait Başkan Erdoğan'a 'idam' göndermeli "Makus kaderden kaçış yok" başlıklı yazıya sert tepki gösterdi.

Ragıp Zarakolu yazısında “RTE’de bir Menderes travması vardı. Demirel gibi kısmen. Menderes olmamak için Demirel’in atmadığı takla, kurmadığı ittifak kalmamıştı. Kanlısı Ecevit ile bile uzlaştı.Korona günleri, bırakın Türkiye’yi tüm dünyayı bir sorgulamaya yöneltmekte. Bundan RTE’nin ve tayfasının kaçması mümkün değil. “ ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ERDOĞAN'A İDAM TEHDİDİ

Yazının görselinde 27 Mayıs darbecilerinin idam ettiği merhum Başbakan Adnan Menderes ile Başkan Erdoğan’ın fotoğrafları yan yana gösterilip “makus kaderden kaçış yok” ifadesi yer aldı.

Alçak yazı ve görselinde Türkiye’ye darbe Türkiye’nin halkoyuyla işbaşına gelmiş ilk Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da “idam” tehdidi yapıldı.

ALÇAK YAZIYA "YEMİNLİ" TEPKİ

İnfial uyandıran alçaklığa İletişim Başkanı Altun yazıya "Kaderi tayin eden Allah’a yemin olsun ki bu hastalıklı zihniyete ve tehditlerine boyun eğmeden milleti için dimdik duran liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sonuna kadar yanında, sonuna kadar arkasındayız." ifadeleriyle tepki gösterdi.

MAHİR ÜNAL'DAN "FETÖ'CÜ GÖKÇE FIRAT" HATIRLATMASI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal Ragıp Zarakolu'nun idam ve darbe tehditli yazısına ilişkin yaptığı paylaşımda FETÖ'cü Gökçe Fırat'ın Türk Solu'ndaki benzer kapağını hatırlattı. Ünal, paylaşımında "Türk Solu dergisinin FETÖ’cü genel yayın yönetmeni de zamanında benzer bir mesaj vermişti. Sonları malum. Sanırım mesajı anlamadınız." ifadelerini kullandı.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ!

Skandal yazıya sosyal medyada da tepkiler çığ gibi büyüyor.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak infiale neden olan yazıya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Bu memleketin kaderini yaslandıkları darbe kalıntılarından aldıkları ilhamla değiştireceğini zanneden zavallılar... Yemin olsun ki; Ne bu memleketin kaderi, Ne de Recep Tayyip Erdoğan’ın kaderi karanlık odalarda kurguladığınız gibi olmayacak." açıklamasında bulundu.

"DARBE SEVER MÜSVEDDE"

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya Ragıp Zarakolu'nun tepki çeken yazısıyla ilgili "Şerefsizliğin ve alçaklığın da sınırını olmadığını gösteren, güya gazeteci geçinen, İnönü dönemi despotizminin aşağı bir insanlık dışı darbe sever müsvedde. Hodri Meydan alçaklar gürûhu, biz buradayız. Bekleriz!" paylaşımında bulundu.

UMED'DEN SUÇ DUYURUSU

Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) de Başkan Erdoğan'a dönük idam göndermeli yazıya tepki gösterdi. Derneğin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda "Her türlü ortamda zihnimiz, düşüncemiz, yüreğimiz ve kalemimizle ÇARPIŞMAYA evet. Ancak ne kalemimizi ne de düşüncemizi bu faşist zihniyete bulaştırmadan, bu vesayetçi anlayış ile yargı önünde hesaplaşacağımızı deklare ediyor, Ragıp Zarakolu hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz." ifadelerine yer verildi.

Etiketler : Fahrettin Altun Ragıp Zarakolu faşist zihniyet RTE’de bir Menderes Mahir Ünal idam Erdoğan
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream >>>>>>> Stashed changes